$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,82 / Satış: 10,86

MESKİ TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN KANALİZASYON ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü,

MESKİ TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN KANALİZASYON ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
  • 23.01.2020
  • 157 kez okundu

MESKİ TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN KANALİZASYON ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde modern ve sağlam bir altyapıya kavuşmak için içme suyu ve yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarının yanı sıra kanalizasyon hattı çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor.

 

Mersin’in altyapı ağını, gelecek yıllara taşımayı hedefleyen nitelikte büyük yatırımlara imza atan MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından modern altyapı çalışmaları kapsamında Akdeniz İlçesi Karacailyas Mahallesi’ne sözleşme bedeli 9.190.928,60 TL olan muhtelif çaplarda 27 bin 928 metre kanalizasyon hattı ve 2 bin 692 metre parsel bağlantısı ile 1 adet hazır tip paket terfi merkezi inşa edildi.

 

Karacailyas Mahallesi’nde yürütülen kanalizasyon çalışması ile mahallenin fiili yerleşiminin belli bir bölümünde kısa, orta ve uzun vadede ihtiyaç duyulacak kanalizasyon tesislerine köklü çözüm üretilmesi amaçlandı. Ayrıca bölgeden toplanacak atıksuların tamamı, yerleşimin güneyinde yer alan mevcut bacalara bağlandı.

 

Ayrıca, Karacailyas Mahallesi’nin kanalizasyon çalışmaları sırasında Kürkçü Mahallesi’nde  de kanalizasyon ihtiyacını gidermek için kanalizasyon hattı döşendi. Yeni döşenen kanalizasyon şebeke hattı ile mahallenin toplanan atıksuları Karacailyas kanalizasyon hattına bağlandı. Böylece Karacailyas ve Kürkçü Mahallesi’nin  atıksuları Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisi’ne iletilmiş oldu.

 

Akdeniz İlçesi’nde yapılan kanalizasyon çalışmaları hakkında bilgi veren MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, “Karacailyas ve Kürkçü  Mahallelerinde toplam 30 bin 620 metre kanalizasyon hattı ve parsel bağlantılarını tamamladık. Söz konusu mahallelerin kanalizasyon altyapısını güçlendirerek, vatandaşlarımızın daha temiz bir çevrede yaşamasını sağladık. Kanalizasyon hattı çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Hedefimiz kanalizasyon şebekesini yenileyerek, gelecek nesillerimizin daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlamak. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ