$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

MERSİN MARATONU, 22 MART’TA KOŞULACAK

MERSİN MARATONU, 22 MART’TA KOŞULACAK
  • 22.02.2020
  • 148 kez okundu

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından “Herkes Koşar Mersin’e” sloganıyla5’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Maratonu için hazırlıklar devam ediyor. Maraton,22 Mart 2020 Pazar günü 08:45’te Özgecan Aslan Barış Meydanı’ndan start alacak.

Maraton için kayıtlar devam ediyor. Mersin’in 11 farklı noktasında açılan stantlardavemaratonun resmi web sitesi olan mersinmaraton.org adresinden kayıt yapılabiliyor. Maratona, şu ana kadar 58 bin 721 kişikayıt yaptırdı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bu kentte keşfedilecek çok şey var, haydi siz de gelin. Çünkü herkes Mersin’e koşuyor. Sizi de bekliyoruz”diyerek, herkesi Mersin’e veUluslararası Mersin Maratonu’na davet ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından “Herkes Koşar Mersin’e” sloganıyla22 Mart’ta 5’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Maratonu için tüm hazırlıklar devam ediyor.

Dünyanın önemli maratonları arasında yer alan ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından sınıflandırılan “Silver Label” kategorisinde düzenlenen Uluslararası Mersin Maratonu için geri sayım başladı.

Özgecan Aslan Barış Meydanı’ndan start alacak

Maraton,22 Mart 2020 Pazar günü 42 km maraton, 10 km, 5 kmhalk koşusu ve tekerlekli iskemle yarışı olmak üzere 4 kategoride düzenlenecek.Tekerlekli iskemle yarışı ile 08:45’te Özgecan Aslan Barış Meydanı’ndan start alacak olan maraton, yine Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda sona erecek.

Tekerlekli iskemle yarışının ardından09:00’da42 km maraton koşusu, 09:15’te10 km koşusu, 11:30’da ise 5 km halk koşusu başlayacak.

Maraton Fuarı ise20-21 Mart 2020 tarihleri arasındaÖzgecanAslan Barış Meydanı’nda düzenlenecek;yarışmacıların çipleri ve tişörtleri orada dağıtılacak.

Kayıtlar devam ediyor

  1. Uluslararası Mersin Maratonuiçin kayıtlar devam ediyor. Mersin’in 11 farklı noktasında açılan stantlarda kayıt alınıyor.Ayrıca,maratonun resmi web sitesi olan mersinmaraton.org adresinden de kayıt yapılabiliyor.Kayıtlar fuarın son gününe kadar devam edecek. Fuarda kurulan stantlarda da kayıt alınacak.

Şu ana kadar 58 bin 721 kişi kayıt oldu

Kayıtların devam ettiği maratona, şu ana kadar 42km maraton koşusuna 159 kişi, 10kmkoşusuna 476 kişi, halk koşusunaise58 bin 86 kişi olmak üzere toplam 58 bin 721 kişikayıt yaptırdı.

Başkan Seçer, herkesi maratona davet ediyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bu organizasyon sayesinde dünyanın dört bir yanından gelen sporcularla farklı kültürlerin buluştuğu rengarenk bir kültür şölenine tanık olacağız. Halk koşusuyla farklı kentlerimizden gelen vatandaşlarımızla hep birlikte koşacak; birlik ve beraberlik duygularımızı güçlendirecek, kentimizin enerjisini yine hep birlikte yükselteceğiz.Bu kentte keşfedilecek çok şey var, haydi siz de gelin.Çünkü herkes Mersin’e koşuyor.Sizi de bekliyoruz”diyerek, herkesi Mersin’e veUluslararası Mersin Maratonu’na davet ediyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ