$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

MERSİN İTFAİYESİ’NDEN NARENCİYE PAKETLEME FABRİKASINDAKİ YANGINA ANINDA MÜDAHALE

MERSİN İTFAİYESİ’NDEN NARENCİYE PAKETLEME FABRİKASINDAKİ YANGINA ANINDA MÜDAHALE
  • 11.05.2020
  • 229 kez okundu

 

BÜYÜKŞEHİR, 31 ARAÇLA FABRİKA YANGININA ANINDA MÜDAHALE ETTİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Mezitli’denarenciye paketleme fabrikasında sabah saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenleçıkan yangınaanında müdahale etti.42 kişi ve31 araçla fabrikaya giderek kısa sürede büyüyenalevleri söndürmek için çalışma başlatan ekipler, yaklaşık 8 saatin sonunda soğutma işlemine geçti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri,Mezitli’deyer alan narenciye paketleme fabrikasında sabah saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenleçıkan yangına anında müdahale etti.

Tece Mahallesi’nde D-400 yolu üzerinde bulunan narenciye paketleme fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Fabrika çalışanlarının ihbarıyla bölgeyeanında ulaşan Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti.

42 personel, 12 itfaiye aracı, 13 su tankı anında yola çıktı

Davultepe, Mezitli,Yenişehir ve Merkez itfaiye amirliklerinden ikişer ekip, Erdemli, Gökçebelen, Akdeniz ve Meşot’ta bulunan itfaiye amirliklerinden birer ekip olmak üzere toplam 12 itfaiye aracı ve 42 kişilik ekip, yangına müdahale için anında yola çıktı. İtfaiye araçlarının dışında 13 su tankı, 2 arazöz, 2 iş makinası, bir kepçe ve bir ekskavatör de yangına müdahalede kullanıldı.

8 saatlik çalışmanın ardından soğutma işlemine geçildi

İhbarı alır almaz fabrikaya giden ve kısa sürede büyüyen alevleri söndürmek için çalışma başlatan ekipler, yaklaşık 8 saatin sonunda soğutma işlemine geçti.

Fabrikada bulunan ve dumandan etkilenen 2 işçi de ambulansla hastaneye götürüldü. Kontrol altına alınan yangının çıkış nedeni ise araştırılıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ