$ DOLAR → Alış: 8,83 / Satış: 8,86
€ EURO → Alış: 10,33 / Satış: 10,37

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ELAZIĞ’A YARDIM ELİ UZATIYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ELAZIĞ’A YARDIM ELİ UZATIYOR
  • 25.01.2020
  • 191 kez okundu

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ELAZIĞ’A YARDIM ELİ UZATIYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Elazığ’da meydana gelen ve can kayıplarının da yaşandığı deprem sonrasında seferber oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in talimatıyla 11 kişiden oluşan ekip, 2 arama-kurtarma köpeği ve 3 arama-kurtarma aracıyla depremin kayıplarını en aza indirmek için yola çıktı. Büyükşehir, ayrıca bölgeye ulaştırılmak üzere yardım kolileri de hazırladı.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Elazığ’ın Sivrice İlçesi’nde meydana gelen ve can kayıplarının da yaşandığı depremin en az hasarla atlatılması için bölgeye yardım eli uzatıyor.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in talimatıyla arama-kurtarma çalışmaları için 3 araç, 2 arama-kurtarma köpeği ve gerekli ekipmanlarla 11 kişiden oluşan ekip, bölgeye ulaşmak için yola çıktı. 1’i müdür, 1’i amir ve 9 personelden oluşan ekip, depremin hasarlarını en aza indirmek için Elazığ’a hareket etti. Büyükşehir Belediyesi, ayrıca bölgedeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere yardım kolileri hazırladı.

 

Elazığ’da gece saat 20:55’te meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin verileri, Kandilli Rasathanesi tarafından 6.5 olarak güncellendi. Saat 21:08’de 5.4, 21:17’de ise 5.1 şiddetinde artçı sarsıntılar meydana geldi. Depremde can kayıplarının da olduğu bildirildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ