$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

MERHAMET  TEŞKİLATINDAN  MERHAMET

Bizler toplum olarak hayır severiz. İnsanlara yardım etmeyi bir görev biliriz, merhametliyizdir.

MERHAMET  TEŞKİLATINDAN  MERHAMET
  • 24.12.2019
  • 121 kez okundu

                            

     Şu kış günlerinde soğukta, yağmurda, sokakta yaşayan evsizleri düşünün. Duygulu insanın vicdanının sızladığının farkındayım.

    Geçtiğimiz günlerde Mersin’de Güneş Mahallesi’nde Hamza Bey’in evi yangında kullanılmayacak hale gelmişti.Yatağı,Yorganı, mutfak eşyaları vb. günlük ihtiyaç malzemelerinden yoksun olan vatandaş yardım bekliyor.

    Sizlerde ihtiyaç sahiplerine ufacık da olsa bir destekte bulunmak isterseniz Mersin’de Güneş Mahallesi’nde evi yanan Hamza Bey’e ya da etrafınızdaki ailelere, kişilere, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak insanlık görevi olsa gerek.

 

 

   Bu yangın olayından sonra Mersin Merhamet Teşkilatı Başkanlığının devreye girmesinden sonra duyarlı vatandaşların yardımları sonucu evi yanan Hamza bey’in mağduriyeti bir nebze de olsa  ortadan kalktı.

    Mersin Merhamet Teşkilatı başkanı “Ferruh Doğan” konu ile ilgili olarak şunları söyledi. Ferruh, “Güney Mahallesi’nde Hamza beyin yangında evi zarar gördü. Evde gerekli incelemeler yapıldı, görüntü de paylaşıldı. Evde yatak, fırınlı ocak, mutfak eşyaları hiçbir eşya kullanılacak gibi değil. Mersin halkı Elini vicdanına koysun zor şartlarda yaşamak mümkün değil. Merhametlerinizin coşturulmasını istiyorum. Yardımlarınızı bekliyoruz. Bu evde yaşamak mümkün değil. Hamza Bey çok zor şartlarda yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Vatandaşlarımızın yardımları başladı daha da duyarlı olmalarını bekliyoruz “dedi. Konu ile ilgili olarak Mersin Merhamet Teşkilatı başkanı Ferruh Doğan ile 0532 320 93 70 ile iletişimede geçebilirsiniz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ