$ DOLAR → Alış: 13,33 / Satış: 13,38
€ EURO → Alış: 15,09 / Satış: 15,15

   KONSERVELERE DİKKAT

     Günümüzde organik doğal gıda yiyeceklerinin azalmasından sonra vücuttaki hastalıklarda artmaya başladı. 

   KONSERVELERE DİKKAT
  • 02.12.2019
  • 139 kez okundu

                                   

      Günümüzde organik doğal gıda yiyeceklerinin azalmasından sonra vücuttaki hastalıklarda artmaya başladı.  Organik olmayan Hormonlu yiyecekler nedeniyle direnç azaldığından İnsan vücudunda da hastalık sayısında gözle görülür artış ortaya çıkıyor.

     Bağışıklık sisteminin yeterli seviyede olmadığından dolayı beklenen direnç oluşmadığı için hastalıkların önüne geçmekte mümkün olmuyor. Bir de buna konservelerin yapımındaki ortamın vb. sağlıksız oluşu insan sağlığını negatif etkilerken felçliğe neden olan olumsuzlukları dahi tetikliyor.

     Nitekim Geçtiğimiz günlerde Zonguldak’ta yedikleri konserveden bulaştığı tahmin edilen bakteri nedeniyle felç olan “Yıldız” çiftinin yoğun bakımda tedavileri devam ediyor. Yıldız çifti Hayati tehlikeyi atlatabilseler  dahi ayağa kalkmalarının 6 ay ile 1 yıl sürebileceği iddia ediliyor.

     Hatırlanacağı gibi Zonguldak Çaycuma ilçesinde evde yedikleri konserveden sonra Ramazan Yıldız eşi Zühriye Yıldız hastaneye kaldırılmıştı. Konserveden bulaştığı tahmin edilen clostridium botulinum sinir sistemine saldıran zehirli ve ölümcül olabilen bakteri toksini nedeniyle tüm vücutları felç olan Yıldız çifti yoğun bakımda bulunuyor.

    Konserve yapımının yoğun olduğu şu günlerde yapılacak konservelerin sağlık koşullarına uygun olmaları konusunda dikkatli olunması istendi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ