$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

KİMLİK BİLGİLERİNİ PAYLAŞMA

Bilindiği üzere her yerde kimlik fotokopisi ile işlem yapan kurum kuruluş var.

KİMLİK BİLGİLERİNİ PAYLAŞMA
  • 25.09.2019
  • 148 kez okundu

UYARIYORUZ

KİMLİK BİLGİLERİNİ PAYLAŞIRKEN DÜŞÜNÜN

Bilindiği üzere her yerde kimlik fotokopisi ile işlem yapan kurum kuruluş var. Mesela hat alırken, resmi kuruma dilekçe verirken, abonelik işlemleri, senetle alışveriş yaparken vb. şekilde günlük hayatımızda kimlik fotokopileriyle işlemler yapılıyor.

Aslında kimliğin aslı olmadan, görmeden sadece fotokopi işlemleri ile hiçbir tahsilat yapamazlar. Fotokopiyi çekerken mutlaka kimlik görülmeli. Hazır kimlik fotokopisi geçersizdir. Islak imzalı olmayan evraklar geçersizdir. Örneğin;

Dolandırıcılar elde ettikleri kimlik fotokopileriyle çıkarttıkları sim kart ile araya giren dolandırıcılar aldıkları tek kullanımlık şifre ile vatandaşlarım hesabını boşalttığı iddia ediliyor. Cep telefonu ile arama yapan vatandaş kendisine ulaşılmadığını öğrenen vatandaş ise gerçeği GSM bayisinden öğrenince iş işten geçiyor.  GSM bayileri kimliklerin aslını istemeli, bu işin sorumlusu bayi ve bayilik veren GSM operatörleri olabilir.

Mutlaka yazın

Vatandaşlar kimlik fotokopileri verirlerse dahi fotokopinin (kimlik) resim ve ismin üzerine niçin kimlik fotokopisi yazmalıdırlar. Bu nedenle kimlik fotokopi ve bilgilerinizi verirken bir kez daha düşünün.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ