$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

  KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSEDİYORUM

  KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSEDİYORUM
  • 21.02.2020
  • 277 kez okundu

 

Hatırlanacağı gibi her şeyin başı sağlık. Ancak stresten uzak yaşamak bugünün şartlarında hiç de mümkün değil.

Kişi sorumluluğunu bilmelidir. Aldığı sorumlulukta özveri ile elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalıdır. Hele bir de yönetici iseniz sorumluluğunuz daha da önem arz eder. Özellikle kurumlarda yöneticilerin en büyük destekçisi ekibidir. Ekibin tecrübeli, disiplinli olursa, işini severek yaparsa başarı kaçınılmaz olur. Mesela bir futbol takımı düşünün. En tecrübeli, başarılı, kaliteli teknik direktörü takımın başına getirin. Ancak takım oyuncuları başarılı, kaliteli, disiplinli değilse harcanan emekler boşuna. Bu futbol takımından başarı beklemek hayal olur.

Gelelim konumuza. Tarsus Belediye başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’I yakından tanıyan biri olarak dik duruşlu, mütevazi, vicdanlı, özverili, işini seven ve en iyisini yapmaya çalışan kişi olarak biliyorum. Ancak takip ettiğimiz edinilen bilgiler dahilinde henüz göreve geleli 1 yıl olmamasına rağmen eleştiri dozunun kaçtığı, zaman zaman da neredeyse “yargısız infaz misali” söylemlerde bulunulduğu gözden kaçmıyor. iddiaları gündem oluşturuyor.

Şöyle bir düşünelim. O kişinin yerine kendinizi koyun. Meslek olarak yönetici konusunda biraz zaman tanımak daha uygun olmaz mı? Yönetmek kolay değil. Koca bir şehri hiç de kolay değil. Tamam eleştiri alacak, almalı da. Fakat kişi sonuçta bir insan. “Sana yapılmasını istenmeyeni sizde başkasına yapmayın” felsefesi ile biraz daha ölçülü olunamaz mı?

Çağımızın en büyük sorunu strestir. Tarsus Belediye başkanı Dr. Haluk Bozdoğan her ne kadar “sağlığım yerinde kendimi çok iyi hissediyorum” dese de sonuçta başkalarına gösterilen sabır Bozdoğan’a da gösterilmeli deniliyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ