$ DOLAR → Alış: 8,83 / Satış: 8,86
€ EURO → Alış: 10,33 / Satış: 10,37

İNCİRGEDİĞİ’NDE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ANILDI

BOZDOĞAN ; “ATATÜRK’Ü ANLAMAK, AYNI ZAMANDA EĞİTİMİ, SANAYİYİ VE ÜRETİMİ ANLAMAKTIR”

İNCİRGEDİĞİ’NDE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ANILDI
  • 09.11.2019
  • 86 kez okundu

-İNCİRGEDİĞİ’NDE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ANILDI

-BOZDOĞAN ; “ATATÜRK’Ü ANLAMAK, AYNI ZAMANDA EĞİTİMİ, SANAYİYİ VE ÜRETİMİ ANLAMAKTIR”

Tarsus ‘un İncirgediği Mahallesi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümünde anma etkinliği düzenledi.BelediyeBaşkanı Dr. Haluk Bozdoğan , “ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün insanlara ne düşüneceğini değil,  nasıl düşüneceğini öğretti.  Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak, aynı zamanda eğitimi, sanayiyi ve üretimi de anlamış oluyoruz” dedi.

 

Toroslar Kültür ve Sanat Evi Kurucusu Halk Bilimcisi Halil Atılgan tarafından İncirgediği Mahallesi’nde düzenlenen ve Tarsus Belediyesi ile Karaisalı Belediyesi’nin de  destek verdiği Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. Yıldönümü anma etkinliğine Karaisali Kaymakamı Mehmet Kaya, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan , Karaisali Belediye başkanı Saadettin Aslan , İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Boyacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ünzile Kuru, belediye meclis üyeleri dernekler ve çok ayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Beledide Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan , “Türkiye Cumhuriyetibizlere altın tepsinde sunulmadı. Bu ülke kurulurkenacı, kan ve gözyaşı vardı. Mustafa Kemal Atatürk yalnız uçan bir kartaldeğildi.Elbette Ulu Önder Atatürk’e çok borçluyuz.  Çok değerli silah arkadaşları vardı. Çok değerli Cumhuriyetin fedaileri vardı. Mahmut Esat Bozkurt, Şükrü Saraçoğlu ve Dr. Reşit Galip gibi. Bugün Mustafa Kemal Atatürk dediğiniz zaman aklımıza bağımsızlık, egemenlik, sosyal, laik ve hukuk devleti gelir” dedi.

Atatürk’ün insanlar ne düşüneceğinideğil, nasıldüşüneceğini öğrettiğini ifade eden Başkan Bozdoğan, “ Ülkemizde 1925yılındayumurta satılarak şeker fabrikaları kuruldu.  Yine 1925’ de Kayseri’de uçak fabrikasının temelleri atıldı. 1935 yılında da 5’inci sanayi planı ortaya koydu. 1937 yılına geldiğimizde dünyada 5 tane uçak üreten ülkeden biriydik. Mustafa Kemal Atatürk’ü anladığımız zaman eğitimi, sanayiyi ve üretimi de anlamışoluyoruz.Bu ülke her zaman bağımsız kalacaktır ve MustafaKemalAtatürk’ün ışığında Cumhuriyetin fedaileri hiçbir zaman ölmeyecektir, sonsuza kadar yaşayacaktır.  Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve özlemle anıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmalarınınardından, emekli öğretmenler okudukları ağıt ve şiirlilerle Mustafa Kemal Atatürk’ü andı. Bunun yanı sıra konuklar, Halil Atılgan tarafından oluşturulan Kültür ve Sanat Evi’ni de ziyaret etti. Program, Zeybek oyun gösterisi ile TRT sanatçılarının yer aldığı sahnede müzik dinletisiile devam etti.                                         

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ