$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

 HER ŞEY TARSUS İÇİN

Bu Şehirde yaşıyorsak hayat standartlarının daha güzel ve yaşanılır hale gelmesi için elimizde İmkan

 HER ŞEY TARSUS İÇİN
  • 29.01.2020
  • 220 kez okundu

HER ŞEY TARSUS İÇİN

ÖZEL HABER

Bu Şehirde yaşıyorsak hayat standartlarının daha güzel ve yaşanılır hale gelmesi için elimizde İmkan varsa katkıda bulunmalıyız. Bu konuda yetkililere de yardımcı olup destek sağlamalıyız. Tarsus için “hep destek tam destek” olmalıyız. Zaman birlik, beraberlik, destek zamanıdır. Taşın altına elimizi koymak için kolları sıvamalıyız.

Bu konuyu gündeme getirme fikri Tarsus Belediye başkanı Dr Haluk Bozdoğan’ın Tarsus Medya gazeteciler cemiyetini ziyaret inden sonra Dr Haluk Bozdoğan’ın içten ve samimi duygularla yaptığı konuşma sonrası derim ki sözüm ona bazı oda dernek başkanları sivil toplum örgütlerine hep beraber siyasi görüşü ne olursa olsun Tarsus için öncelikle işsizliğin ortadan kalkması için özverili fedakar ve yapılacak olan projelere ve çalışmalara nasıl katkıda bulunabilirim sorusu ile kendinizi sorgulamalısınız. Oysa Tarsus’ta isimler tabelada kalıyor. Oda dernekler ve sivil toplum örgütlerinin ağırlığı hissedilmiyor.

62 ilden büyük Türkiye’nin en büyük ilçelerinden olan adana-mersin arasında sıkışan tarihi açısından ülkemizin en önemli yerleşim merkezlerinden Tarsus ne zaman hayaline kavuşacak? Siyasilerimiz seçilmiş milletvekillerinin çorbada ne zaman tuzu olacak? Bugüne kadar “bir parmak bal çal misali” örneği ile vaatlerle oyalanan Tarsus halkı özlediği yaşam tarzının hayalini kursun. Ancak Tarsus halkının sesini duyan var mı? “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” bazı tuzu Kurular Tarsus için ne yapıyorlar ve bugüne kadar da ne yaptılar?

Konuyu açacak olursak bilindiği gibi bir kentin kalkınması için birlik beraberlik gerçeğini unutmamalıyız. Yaptırım gücü yeterli mi? Kalkınma da öncelikli iller kapsamındaki bazı yerleşim merkezlerinin kentlerin ekonomisine Tarsuslular gıpta ile bakıyor.

Tarsus’taki yetkililer, oda Dernek başkanları, sivil toplum örgütleri, seçilmiş milletvekilleri Tarsus ekonomisinin kalkınması için buraya yatırım yapılması için neler yapıyorlar? Sözleri Dinleniyor mu? Tarsus dışındaki Tarsuslu İşadamları Tarsus’un en büyük sorunu olan “Tarsus’ta işsizlikten” dolayı Tarsuslu gençler Tarsus u terk etmeye başladılar. neden gerekli duyarlılığı göstermiyorsunuz? Gösteriyorsanız sizce yeterli mi? Ne zaman şapkayı önünüze koyup düşüneceksiniz? Sizin hanenizde işsizlik yoktur. İşsiz olan pırıl pırıl gençleri göz önüne getirin. Tarsus ne zaman güzel yaşanır hale gelecek? Elinizi taşın altına koyma zamanı gelmedi mi? Ne zaman bu sorumlulukları üzerinize alacaksınız? Yeter artık silkinin. Tarsus için projeler iş imkanları konusunda fikirler üretin. Bu konuda seferberlik başlatın.

Şöyle bir Tarsus sokaklarını gezin gözetleyin. Vatandaşın %90’ının yüzü gülmüyor. Beyaz Sayfa açmaya Hazır mısınız? Bu sese “lütfen kulak verin” Hayır dua alın. Hatırlatıyoruz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ