$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

GÖBEK YAĞINI ERİTMEK İÇİN 6 BASİT YÖNTEM

GÖBEK YAĞINI ERİTMEK İÇİN 6 BASİT YÖNTEM
  • 29.05.2021
  • 79 kez okundu

GÖBEK YAĞINI ERİTMEK İÇİN 6 BASİT YÖNTEM

Karın yağını veya göbek yağını eritmek, yaygın olan bir kilo verme hedefidir. Karın yağı, özellikle zararlı bir türdür. Araştırmalar, tip 2 diyabet ve kalp hastalığı gibi hastalıklarla ilişkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle, bu yağı eritmek sağlığınız için önemlidir.

 Bel çevrenizi mezura ile ölçerek karın veya göbek yağınızı ölçebilirsiniz. Erkeklerde 102 cm. kadınlarda 88 cm. üzeri ölçüler abdominal obezite olarak bilinir. Bazı kilo verme stratejileri, karın bölgesindeki yağları vücudun diğer bölgelerine göre daha fazla hedefleyebilir.

İşte göbek veya karın yağlarını eritmenin 6 yolu;

1. ŞEKER VE ŞEKERLİ İÇECEKLER TÜKETMEKTEN KAÇININ

İlave şeker içeren yiyecekler sağlığınız için zararlıdır. Bu tür yiyecekleri çok tüketmek kilo almanıza neden olabilir. Araştırmalar, ilave şekerin metabolik sağlık üzerinde benzersiz zararlı etkilere sahip olduğunu göstermektedir.

Çok sayıda çalışma, çoğunlukla büyük miktarlarda fruktoz nedeniyle aşırı şekerin karın ve karaciğer çevresinde yağ birikmesine yol açabileceğini göstermitir. Şeker, yarı glikoz ve yarı fruktozdur. Çok fazla ilave şeker yediğinizde, karaciğer fruktoz ile aşırı yüklenir ve onu yağa dönüştürmek zorunda kalır.

Beslenmenizde şeker miktarını en aza indirmeyi deneyin ve şekerli içecekleri tamamen ortadan kaldırmayı düşünün. Tüketiğiniz ürünlerin rafine şeker içermediğinden emin olmak için etiketleri okuyun. Sağlıklı gıdalar olarak pazarlanan gıdalar bile önemli miktarda şeker içerebilir; buna dikkat edin.

2. PROTEİN TÜKETİN

Protein , kilo kaybı için en önemli makro besin olabilir. Araştırmalar, proteinin iştahı yüzde 60 azaltabileceğini, metabolizmayı günde 80-100 kalori artırabileceğini ve günde 441’e kadar daha az kalori almanıza yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Hedefiniz kilo vermekse, beslenmenize protein eklemek yapabileceğiniz en etkili değişiklik olabilir. Protein sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yeniden kilo almanızıda engeleyebilir.

Beslenmenizde  yumurta, balık, baklagiller, kuruyemişler, et ve süt ürünleri gibi yüksek proteinli gıdaları artırmayı deneyin.

3. KARBONHİDRAT TÜKETİMİNİ AZALTIN

Karbonhidrat tüketimini azaltmak, yağ kaybetmenin çok etkili yoludur. Bu, çok sayıda çalışma ile desteklenmektedir. Beslenme alışkanlığında karbonhidrat azaltıldığında iştah azalır ve kilo kaybı başlar. Bu, düşük karbonhidratlı beslenmede kaybedilen yağların bir kısmının zararlı karın veya göbek yağı olduğu anlamına gelir.

Şeker ve beyaz ekmek gibi rafine karbonhidratlardan kaçınmak, özellikle protein alımınızı yüksek tutuyorsanız yeterli olacaktır.

Amaç hızlı kilo vermekse, günlük karbonhidrat alımını 50 grama kadar düşürmeniz yeterlidir. Düşük karbonhidratlı beslenmelerin, kilo vermenin yanı sıra birçok başka sağlık yararı vardır.

4. LİF AÇISINDAN ZENGİN BESİNLER TÜKETİN

Bol miktarda lifli besinler tüketmek kilo vermeye yardımcı olabilir . Ancak lif türü önemlidir. Çoğunlukla çözünür ve yapışkan liflerin kilonuz üzerinde bir etkisi olduğu görülmektedir. Bunlar suyu bağlayan ve bağırsağınızda kalın bir jel oluşturan liflerdir.

Bu jel, yiyeceklerin sindirim sisteminizdeki hareketini önemli ölçüde yavaşlatabilir. Ayrıca besinlerin sindirimini ve emilimini de yavaşlatabilir. Sonuç, uzun süreli tokluk hissi ve iştah azalmasıdır.

5. DÜZENLİ EGZERSİZ YAPIN

Egzersiz, uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürme ve hastalıklardan uzak durmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Karın yağını azaltmaya yardımcı olmak , egzersizin şaşırtıcı sağlık yararları arasındadır . Uzmanların şiddetle önerdiği egzersiz, karın veya göbek yağını azaltmak için çok etkili olabilir .

6. NE YEDİĞİNİZE DİKKAT EDİN

Birçok insan günlük beslenmesinde ne tüketiğinin farkında değildir. Beslenmenizi takip edin. Bu, yediğiniz her şeyi tartmanız ve ölçmeniz gerektiği anlamına gelmez.

Önceden planlama yapmak, protein alımınızı kalorinin yüzde 25-30’una çıkarmak veya sağlıksız karbonhidratları azaltmak gibi belirli hedeflere ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Dikkat: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Etiketler: / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ