$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,82 / Satış: 10,86

GELECEĞİN TEMİNATI GENÇLERE MÜFTÜMÜZ DEN TAVSİYELER

İşte bütün meselem,
Her meselenin başı,
Ben bir genç arıyorum,
Gençlikte köprübaşı!

GELECEĞİN TEMİNATI GENÇLERE MÜFTÜMÜZ DEN TAVSİYELER
  • 16.01.2020
  • 197 kez okundu

 

İşte bütün meselem,

Her meselenin başı,

Ben bir genç arıyorum,

Gençlikte köprübaşı!

Müftülüğümüz bünyesinde yer alan Aile ve Dini Rehberlik Büromuzun MEB yurtlarında “Kur’an ve Sünnet İzinde Gençlik” ve KYK yurtlarında “Modern Dünyada Gençlik” Projeleri kapsamında proje koordinatörlerince tespit edilen öğrencilerle yemekli buluşma programı tertip edildi.

Tarsus Müftümüz Ali Can, önemseyerek takip ettiği ve her durumda iştirak ettiği bu projeler çerçevesinde ilçemizdeki öğrenci yurtlarında kalan öğrencileri nezih bir mekanda yemekli bir toplantıda buluşturarak sohbet ve nasihatte bulundu.

Sizlere zamanında zaman ayırdığımıza inanıyor, İnancı ve ideali uğruna fedakarlık yapabilen bir gençlik tesisi için çaba sarf ediyoruz, diyen Tarsus Müftümüz Ali Can; “ Tarsus Müftülüğü olarak bizler, yaratılış gayelerinizi idrak etmenizi, hedef, gaye ve gayret sahibi ahlaklı ve erdemli bireyler olmanızı, asla ümitsizliğe düşmeden gücünüzün farkında olarak hayata sarılmanızı istiyoruz” dedi.

 

Müftümüz CAN öğrencilere, “İnancınızı sahih bilgiler üzerine bina edin.” tavsiyesinde bulunarak “İslam’ın şefkat, merhamet, hakkaniyet, güzel ahlak ve bir arada yaşama ilkeleri sizin elinizle ve gayretlerinizle var olduğunuz her alana yansımalıdır” dedi.

 

Okumanın ve farklı alanlarda bilgi sahibi olmanın önemine işaret eden Tarsus Müftümüz Ali CAN “Bilgiye sahip olanlar dünyayı yönetir. İslam medeniyeti bir bilgi ve bilim medeniyetidir. Okumayı, anlamayı, aklını kullanmayı, bilgiye sahip olmayı emreden ve tavsiye eden birçok ayet-i kerime ve hadis-i şeriflerin varlığını hepimiz biliyoruz. Bu inanç ve azimle Müslüman âlimler 7. yüzyıldan Rönesans’a kadar 7 asır boyunca ilmin bütün alanlarında insanlığın inkişafına öncülük etmişlerdir.” ifadelerini kullandı.

 Bilgiyi ihmal eden ülkelerin geri kaldığına; kavga, fitne ve işgal kıskacında zor süreçler yaşadıklarına dikkat çeken Müftümüz, öğrencilere, son iki asırda dünyada yaşanan gelişmeleri, Müslümanların birlik ve beraberliklerini zedeleyen durumları öğrenmelerini tavsiye etti ve “Bir arada yaşama ahlakına halel getiren; ırk, din, mezhep, meşrep ve ideoloji üzerinden tefrika faaliyetlerine karşı uyanık ve bilinçli olmalıyız.” uyarısında bulundu.

 

 

 

Program sonunda proje kapsamında koordine edilen öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ