$ DOLAR → Alış: 9,31 / Satış: 9,34
€ EURO → Alış: 10,82 / Satış: 10,87

GALATASARAY’IN EFSANESİ ERGÜN PENBE KAPIKAPI DOLAŞARAK VATANDAŞLARA GIDA PAKETİ DAĞITTI

GALATASARAY’IN EFSANESİ ERGÜN PENBE KAPIKAPI DOLAŞARAK VATANDAŞLARA GIDA PAKETİ DAĞITTI
  • 09.04.2020
  • 181 kez okundu

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın 12 Mart’tan bu yana Korona Virüse karşı topyekûn açtığı savaş kapsamında, vatandaşların evde kalmalarını sağlamak adına her gün 3 mahalleye gıda dağıtımı çalışmasına, Milli Takımın ve Galatasaray’ın efsane ismi Tarsus İdmanyurdu’nun Teknik Direktörü Ergün Penbe’de gönüllü olarak katıldı. Ergün Penbe’ye Tarsus İdmanyurdu Başkanı Dr. Musa Atay’da eşlik etti.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Korona Virüs salgın hastalığının yayılmasını önlemek adına vatandaşlara evde kalın ihtiyaçlarınızı biz getirelim sözüne uygun olarak, belediye ekipleri her gün 3 mahalleye kuru gıda, yaş sebze, ekmek ve dezenfektan dağıtımı gerçekleştiriyor.

Akşam saatlerinde 3 ayrı mahalleye dağılan ekipler sokak, sokak dolaşarak vatandaşların kapısını çalıp Tarsus Belediyesinin gıda yardımlarını dağıtırken, futbolculuk döneminde soğukkanlı oyun stili nedeniyle “buz adam” lakabıyla anılan Ergün Penbe ne kadar yardımsever ve sıcakkanlı olduğunu kapı, kapı dolaşıp gıda malzemesi dağıtarak gözler önüne serdi.

Daha önce birçok yardım kampanyasında yer aldığını ancak bu şekilde sokak, sokak dolaşıp evlerin kapısını çalarak ilk kez vatandaşlara gıda paketi dağıttığını ifade eden Milli Takımın ve Galatasaray’ın efsane futbolcusu, 2. Lig Beyaz grupta mücadele eden Tarsus İdmanyurdu’nun Teknik Direktörü Ergün Penbe, vatandaşlara evde kalın çağrısı yaptı.

Karşılarında efsane futbolcu Ergün Penbe’yi gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemezlerken bu sıkıntılı günlerinde moral buldular. Tosun Paşa filminin unutulmaz isimleri arasında yer alan Suphi karakteri ile Serferoğluları ailesinin bireyi rolünü oynayan ve Tarsus’ta yaşam süren Yeşilçam’ın emektar artisti Cevdet Arıkan’da Ergün Penbe’yi karşısında görüp şaşıranlar arasında yer aldı.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın bu duyarlı davranışının dalga, dalga tüm ülkeye yayılması gereken önemli ve duyarlı bir çalışma olduğunun altını çizen Penbe; “Başımıza musallat olan bu virüs evde kalmayla, uzak temasla etkisini kaybediyor. Yan yana gelmemeye dikkat edelim, biraz daha duyarlı olursak artan bu vakayı ancak böyle önleyebiliriz. Ona karşı savaş açtık, bu savaşı kazanmak adına yetkililer ne diyorsa göz ardı etmemek lazım “Evde Kal” diyoruz. Başkanım sayın Haluk Bozdoğan’a çok teşekkür ediyoruz halka yaptığı bu jestle gerçekten çok duyarlı davrandı. Böyle bir kampanya başlattığı için belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum, bizim de bu kampanyada bir katkımız olsun diye geldik, mahalle mahalle dolaşıp gereken ihtiyacı olan insanlara ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Burada emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum çok duyarlı bir iş sadece burada kalmamalı ülkemizin genelinde yapılması gerektiğini düşünüyorum. Buna ihtiyacı olan insanlar var. Şu zorlu süreçte elimizi taşın altına koyup hep beraber çıkmamız gerekiyor, bunu da başaracağız inşallah. Tabi ki biliyorsunuz; spor özellikle futbol sadece ülkemizde değil Dünya’da da çok seviliyor. Şöyle zorlu bir süreçte futbolun oynanmaması, herkesin evde kalması hakikaten sıkıcı bir olay ama bu da olabiliyormuş hayatımızda, hayatın bir parçası bu da bunları da yaşamak varmış, ama en az şekilde bunu atlatmak lazım. Galatasaray Camiası da biliyorsunuz Fatih Hocamız da bu virüsle baş etti ve savaştı kazandı. Umarım lig başladığı zaman bomba gibi gelirler. 13 yıl Galatasaray’a hizmet etmiş bir oyuncu olarak tabi ki bu sene de Galatasaray’ın şampiyonluğunu istiyoruz ama önemli olan şu zorlu süreci, Korona virüsü atlatmak. Bence şampiyonluktan çok daha önemli, inşallah ülke olarak en az şekilde bunu atlatmaya çalışacağız” dedi.

Belediye ekipleri tarafından kendilerine ulaştırılan gıda malzemelerini teslim alan vatandaşlar ise memnuniyet ifadeleriyle birlikte Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ı takdir ettiklerini belirtirlerken kendilerine gıda paketleri dağıtan ekipleri alkışlayarak teşekkürlerini iletiyorlar.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ