$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

EVLATLARININ KULAKLARI ÇINLASIN

Yaşlıların huzur bulmaya çalıştığı, evlatların yaşlı anne babalarını huzurevlerine

EVLATLARININ KULAKLARI ÇINLASIN
  • 18.09.2019
  • 136 kez okundu

EVLATLARIN KULAKLARI ÇINLASIN
SIRA BEKLİYORLAR
İHTİYAÇ KARŞILANAMIYOR!
Yaşlıların huzur bulmaya çalıştığı, evlatların yaşlı anne babalarını huzurevlerine yerleştirme istemlerini son günlerde çoğaldı.
04.11.2011 tarihinde yaşlı kabulüne başlayan halen ücretli ücretsiz birçok yaşlıya hizmet vermeye çalışan Tarsus huzurevinin yoğun talep üzerine ihtiyacı karşılamakta zorlandığı öğrenildi.
60 yaş üzerinde hiçbir sosyal güvencesi ve geliri olmayan yaşlılara ücretli ve ücretsiz olarak hizmet eden sağlık durumlarını takip etmek, barınmak ve yemek ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan Tarsus huzurevinde zaman zaman sosyal aktiviteler, geziler, eğlenceler düzenleniyor. Burada kalan yaşlı anne babaları ziyaretçiler oldukça duygulandırıyor. Ayrıca huzur evinde açılan kurslarla psiko sosyal ihtiyaçları karşılanıyor.
Yapılan araştırmaya göre Türkiyedeki huzur evlerinde 13 bin 894 kişi kalıyor.
Edinilen bilgilere göre huzur evlerinde kalan yaşlıların çocuklarının eğitim seviyesinin oldukça yüksek olduğu tespit edildi. Günden güne kaybolan örf ve adetlerimizin zayıflamasından dolayı eskisi gibi anne ve babaya olan sevgi ve saygının azalması etken oluyor.
Yaşlılarda anne babalarda artık ölüm korkusundan sonra hayatlarının son günlerini huzur evlerine gönderilip terk edilme korkusu sardı. Anne ve babalara bu korkuları onlara yaşatmayın.
Bir anne/baba onlarca evladını gözetler. Sever bakar ama onlarca evlat bir anne ve babasına bakamaz. Onlara huzur evi arar. Evlatlarda kendilerini anne ve babaların yerine koymaları yaşlanacaklarını unutmamalarını hatırlatırız.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ