$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Erken seçim isteyen Kılıçdaroğlu’ndan Mersin’de gövde gösterisi! Alan tıka basa doldu!

Erken seçim isteyen Kılıçdaroğlu’ndan Mersin’de gövde gösterisi! Alan tıka basa doldu!
  • 04.12.2021
  • 95 kez okundu

CHP, erken seçim çağırısıyla ilk mitingini bugün Mersin’de gerçekleştiriyor. Miting, farklı meslek gruplarından vatandaşların kürsüye çıkıp konuşması ile başlarken, alandaki kalabalık dikkat çekti. Vatandaşların ardından sahneye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, şimdi kalabalığa hitap ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz haftalarda erken seçim çağrısında bulunmak amacıyla miting yapma kararı aldı. Bu mitinglerin ilk ayağı için Mersin seçildi.

YOĞUN KATILIM VAR

“Milletin sesi” konulu ilk mitinge vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Önce farklı meslek gruplarından vatandaşların sahneye çıkıp dertlerini anlattığı miting, Kılıçdaroğlu’nun kürsüde yaptığı açıklama ile devam ediyor.

Mersin'de gövde gösterisi! Kılıçdaroğlu alanı tıka basa dolduran kalabalığa sesleniyor

 

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

“Hepinizin şunu çok iyi bilmesini isterim bizim kitabımızda umutsuzluk yok. Az önce kardeşlerim konuştu yüreğim acıdı. İki üniversite mezunu kardeşim iş bulamıyorum. Size söz veriyorum bu sorunları çözeceğiz. Demokrasiye inanıyoruz o yüzden diyoruz, geliyor gelmekte olan. Mersin küçük bir Türkiye’dir.

Milletin sesi dedik, milletimiz konuşsun dedik. Ama onlar duymazlar onlar sağırlar ve onlar başka şeyleri görürler. Dün saat 11.00’de TÜİK’e gittim. Aylık yüzde 3.51 yıllık yüzde 21 enflasyon açıkladılar. Ya sizin eşiniz çocuğunuz alışveriş yapmıyor mu? Faturalara bakmıyor mu? Ekmek alırken görmüyor mu? Talimat gelmiş indireceksiniz. TÜİK rakamları üzerinden emeklinin, asgari ücretlinin aylığını belirliyorlar.

“TÜİK’E HAKKINIZI KORUMAK İÇİN GİTTİM”

Ben, TÜİK’e sizin hakkınızı korumak için gittim. Oradakilere soracaktım siz hangi araştırmaları yaparak bu sonuçları buldunuz diye. Kapı duvar. İlk kez Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önümüze duvar ördüler. Sanıyorlar ki o duvarı aşmayacağız, sizin duvarlarınız vız gelir bize. Sarayın emirine giren memurlar devlet memurları değildir artık. Mersinlilerin huzurunda söz veriyorum Türkiye’yi her türlü vesayetten kurtaracağım. Saray’ın vesayetinden de Türkiye’yi kurtaracağız. Dostlarımızla birlikte kurtaracağız.

“HERKESİN KAZANMASI İÇİN BERABER GİDECEĞİZ SANDIĞA”

Az önce çiftçi iki annemiz konuştu. Dertlerini anlattılar. Limonun dalda kaldığını, satılmadığını söylediler. Bir çiftçi niye zarar eder? Alın teri döken bir insan niye zarar eder? Bu ülkenin bereketli toprakları var, bereketli havamız var, imkanlarımız var. Çalışkan insanlarımız var. Neden kendi çiftçimizi değil de dışarıdan nohutu, buğdayı, mercimeği, fasulyeyi neden getiririz? Gümrük vergisini neden sıfırlarız? Herkesin kazanması için beraber gideceğiz sandığa ve bir dikta yönetimini sandıkta al aşağı edeceğiz.”

Ayrıntılar geliyor…

Erken seçim isteyen Kılıçdaroğlu'ndan Mersin'de gövde gösterisi! Alan tıka basa doldu!

Etiketler: / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ