$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,45
€ EURO → Alış: 9,98 / Satış: 10,02

“Erdemli Belediyesi,Öğretmenlerle 5 Bin Ağaç Yetiştiriyor”

“Erdemli Belediyesi,Öğretmenlerle 5 Bin Ağaç Yetiştiriyor”
  • 24.11.2020
  • 58 kez okundu

 

 

Erdemli Belediyesi, “Bir ağaç, bir hayat” sloganıyla yola çıktığı projesinin startını, 24 Kasım’da verdi. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu,  Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdür Yusuf Açıkyörük ile birlikte projenin startını verdi.

24 Kasım Öğretmenler Günüdolayısıyla Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçe öğretmenlerini temsilen Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açık Yörük’e çiçek takdim etti. Tohum ve topraklar ilk olarak Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına takdim edildi. Geriye kalan tohum ve topraklar, Erdemli Belediyesi ekipleri tarafından öğretmenlere dağıtılacak.

Öğretmenler Gününde bu anlamlı projeyi başlatmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “ Öğretmenler bizim geleceğimizi hazırlıyor. Onlar aslında, bizim fidanlarımız çocuklarımıza gözlerini gibi bakıyor. Bizimde çıkış noktamız bu oldu. Öğretmenlerimizle birlikte geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, ağaç sevgisi kazandırma amacıyla bu projeyi hayata geçirdik. Bu proje kapsamında 5 bin fidan yetiştireceğiz. Bir diğer ifade ile fidanlarımız fidan yetiştirecek. Çocuklarımızın doğa sevgisiyle büyümesine katkı vermenin huzuru ile doluyuz” diye konuştu.

Erdemli Belediyesi’nin senede bir gün değil, tüm zamanlarda öğretmenlerin yanında olduğunu ifa eden Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, “ Biz öğretmenler olarak Erdemli Belediyesi’ne, sayın başkanımıza,  Erdemli Belediye çalışanlarına ayrı ayır teşekkür ediyoruz. Bizim her anımıza yanımızda buluyoruz. Proje, öğretmenlerimizin öğrencilerimize doğa sevgisi kazandırmasında katkı sunacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

Etiketler: / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ