$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

ELMAKUZU YAYLASI İÇMESUYUNA KAVUŞTU

MESKİ, KIRSAL MAHALLELERİN İÇMESUYU SORUNUNA ÇÖZÜM BULMAYA DEVAM EDİYOR.

ELMAKUZU YAYLASI İÇMESUYUNA KAVUŞTU
  • 15.06.2020
  • 110 kez okundu

MESKİ, BİR MAHALLENİN DAHA İÇMESUYU HASRETİNE SON VERDİ

 

MESKİ, KIRSAL MAHALLELERİN İÇMESUYU SORUNUNA ÇÖZÜM BULMAYA DEVAM EDİYOR

 

Bozyazı İlçesi Elmakuzu Yaylası Gökmenler mevkiinde içmesuyu problemlerini gidermek için MESKİ tarafından başlatılan çalışmalar tamamlandı. Elmakuzu Yaylası sakinleri, çalışmalar sayesinde yıllardır bekledikleri içmesuyuna kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

 

MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, “Bozyazı İlçesi Elmakuzu Yaylası’nda bulunan Gökmenler mevkiine daha önce hiç içmesuyu hattı çalışması yapılmadığını tespit ettik ve hemen çalışmalara başladık. Kısa sürede biten çalışmalarımız sayesinde, mahalle sakinleri uzun zamandır beklediği içmesuyuna kavuştu” dedi.

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Mersin’in kırsal ve merkez mahallelerinde içmesuyu sorunlarını çözmeye devam ediyor.

 

MESKİ Bozyazı Şube Müdürlüğü ekipleri, kırsal mahallelerin içmesuyu çalışmaları kapsamında, yıllardır taşıma suyu ve kendi imkânları ile açtıkları yüzeysel kuyularla su ihtiyaçlarını gideren vatandaşların içmesuyu problemini çözmek için harekete geçti. Kısa sürede çalışmalarını tamamlayan MESKİ,  Bozyazı İlçesi Elmakuzu Yaylası Gökmenler mevkiinde 2 bin 700 metre uzunluğunda içmesuyu hattı döşeyerek, mahallenin içmesuyu sorununa son verdi. Elmakuzu Yaylası’nda bulunan ve içmesuyuna kavuşmanın sevincini yaşayan vatandaşlar, MESKİ yetkililerine teşekkür etti.

 

Alkaç:Vatandaşlarımıza suyu kaliteli ve sağlıklı biçimde ulaştırmak için çalışıyoruz”

 

MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, Mersin genelinde yürütülen alt yapı hizmetlerini kesintisiz biçimde sürdürdüklerini ifade ederek, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde çalışmalarımızı sürdürerek, vatandaşlarımızın ihtiyacına göre yeni projeler üretiyoruz. Sadece içmesuyu temin etmekle kalmıyor, vatandaşlarımıza suyu kaliteli ve sağlıklı biçimde ulaştırmak için de çalışıyoruz. Bozyazı İlçesi Elmakuzu Yaylası’nda bulunan Gökmenler mevkiine daha önce hiç içmesuyu hattı çalışması yapılmadığını tespit ettik ve hemen çalışmalara başladık. Kısa sürede biten çalışmalarımız sayesinde, mahalle sakinleri uzun zamandır beklediği içmesuyuna kavuştu. 13 ilçemizde yürüttüğümüz yeni içmesuyu şebeke hatlarını döşeme çalışmalarımızın yanı sıra ömrünü tamamlamış içmesuyu şebeke hatlarını da yenileme çalışmalarımıza da devam ediyoruz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ