$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

ELEKTRONİK SİGARA OLDUKÇA ZARARLI

Sigara türlerinin sigara, elektronik sigara, nargile vb. insanlar tarafından

ELEKTRONİK SİGARA OLDUKÇA ZARARLI
  • 13.09.2019
  • 115 kez okundu

ELEKTRONİK SİGARA OLDUKÇA ZARARLI

Sigara türlerinin sigara, elektronik sigara, nargile vb. insanlar tarafından kullanan maddelerin sağlığa zararı oldukça fazla. Son olarak gündemde elektronik sigara bulunuyor. Elektronik sigaralar son olarak Amerika da yasaklandı. Bu tür kullanımlar kalp hastalığına, akciğer hastalıklarına ve solunum yetmezliği beraberinde ölümlere neden oluyor.

Bağımlılık yapan elektronik sigaralar yurda kaçak olarak giriyor. Zararlı maddeler içeren makinaların cazip hale gelmesi için içerisine meyveli ve kakaolu aromalar katılıyor. Oysa elektronik sigara kullananlar sigarayı bırakmak için kullansa da bir müddet sonra yeniden başlıyorlar.

Son dönemlerde çocuklar ve gençlerin daha çok rağbet gösterdiği elektronik sigaranın tanıtımına geçtiğimiz yıl yeşilay haftasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve İstanbul valiliği izin vermemişti.

Aileler elektronik sigaralar konusunda önlemlerin arttırılmasını istediler. Öte yandan Türkiye de nargile tüketimi de hızla arttı. Nargile tüketimi de oldukça zararlı. 1 nargile 80 adet 4paket sigara zararı veriyor. Ayrıca içen kişilerin sağlıklı olup olmadığı tartışılır

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ