$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,82 / Satış: 10,86

DİLENCİLER TARSUS’U MESKEN TUTTU

Tarsus’ta duygu sömürüsü hat safhada.

DİLENCİLER TARSUS’U MESKEN TUTTU
  • 24.12.2019
  • 133 kez okundu

                                

     Tarsus’ta duygu sömürüsü hat safhada. Dilenciler adeta Tarsus’u mesken tuttu.Vatandaşlar gerçek ihtiyacı olanları ayırt etmekte zorlanıyor. Tarsus’un muhtelif yerlerinde özellikle halkın yoğun olduğu yarenlik alanında ve bankalar Caddesi’nde günün her saatinde yaşlı genç çocuk kucaklarında olan genç bayanlar vatandaşları sık sık rahatsız etmeye başladılar.

     Israrla para isteyen dilencilerin gruplar halinde buluşup, gruplar halinde Ayrılıp Tarsus’un çeşitli semt ve sokaklarına dağıldığı da görülüyor.

    Bu dilenci gruplarını acaba birileri getirip akşam saatlerinde topluyor mu? bu konuda araştırma yapılması da isteniyor.

    Sağlık açısından çalışmaya elverişli olan genç bayanlar çocukların yanı sıra elinde Dini kitap satmak isteyen kişiler de gözden kaçmıyor.

   Son günlerde adeta Tarsus sokak ve caddelerin de cirit atıp halkı rahatsız eden dilencilerin ısrarlı para istemeleri verilmediği takdirde vatandaşa karşılık verdikleri de belirtiliyor.

    Vatandaşlar gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişilerle duygu sömürüsü yapmaya çalışan kişileri ayırt etmekte zorlanıyorlar. Bu tür görüntüler esnafları da zor durumda bırakıyor. Örneğin lokantaya vb yerlere giren dilencilerin müşterileri rahatsız ettikleri söyleniyor.

   Sayıları son günlerde oldukça artan dilenciler konusunda Tarsus Belediyesi zabıta ekiplerinin denetimlerini sıklaştırması bekleniyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ