$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 24 Kasım Öğretmeler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 24 Kasım Öğretmeler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı
  • 24.11.2020
  • 32 kez okundu

 

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 24 Kasım Öğretmeler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Varal mesajında:”

 

24 Kasım, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e 24 Kasım 1928’de “Başöğretmenlik” unvanının verildiği gündür.

‘‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözü ile de Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı devrimlerden en önem verdiğinin eğitim olduğunu göstermektedir.

 

Öğretmenlerimiz; en çetin işgal ve askeri darbe koşullarında ülkemizi , halkımızı ,barışı, kardeşliği ,bağımsız ,demokratik , laik Türkiye’yi savundular, savunmaya devam ediyorlar!

 

Öğretmenlerimiz ; Parasız, bilimsel, demokratik eğitimin bir yurttaşlık hakkı olarak memleketin her yerinde ulaşılır, nitelikli, eşit verilmesi için mücadele ettiler , ediyorlar!

 

Hukuksuz , adaletsiz ihraç politikasıyla okullarından, öğrencilerinden koparılan öğretmenlerimizin derhal tüm haklarıyla mesleklerine dönmesini sağlanmalıdır.

 

Öğretmenlerimiz, işsizlik kaygısı, açığa alınma korkusu, esnek ve güvencesiz çalışmayla 24 kasım ı salt kutlama ile değil birlikte mücadele ile öne çıkartmaktadırlar.

 

Çocuklarımızın nitelikli, parasız , kamusal eğitimden eşit yararlanabilmesi için, öğretmenlerimizin statülerinin , haklarının güçlendirilmesi ve geleceğimiz için eğitim emekçilerimizin  ve atanamayan öğretmenlerimizin mücadelesini birlikte sürdüreceğiz.

 

Öğretmenliği sadece meslek olarak görmeyip ,  aydınlık yarınlarımız için hayat felsefesi edinen tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarız.

 

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk  başta olmak üzere terör saldırılarında ve görev sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz ile ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz. “ dedi.

Etiketler: / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ