$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

BÜYÜKŞEHİR,MESKİ LABORATUVARI’NDA DEZENFEKTAN ÜRETİP, HALKA DAĞITIYOR

BÜYÜKŞEHİR,MESKİ LABORATUVARI’NDA DEZENFEKTAN ÜRETİP, HALKA DAĞITIYOR
  • 07.04.2020
  • 148 kez okundu

SAĞLIK PAKETLERİNDEKİ DEZENFEKTANLAR LABORATUVARLARDA HAZIRLANIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgınıyla mücadelede büyük önemi olan dezenfektanüretimine başladı.  İçinde sabun, el dezenfektanı gibi temizlik ürünlerinin yer aldığı sağlık paketlerini titizlikle hazırlayan Büyükşehir ekipleri, pakete konulan el dezenfektanlarını MESKİ laboratuvarlarında üretip, dolduruyor.

Ekipler, yurttaşların ihtiyacını karşılamak için yüzbinlerce şişenin dolumunu ürünlere temas etmeden, tamamen steril koşullarda gerçekleştiriyor. Vatandaşların sağlığı için çalışmalarını titizlikle yürüten ekipler, yaklaşık 4 ton dezenfektan dolumu yapıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs (COVID-19) salgını mücadelesinde etkin bir rol üstleniyor. Büyükşehir, MESKİlaboratuvarlarında üretip, dolumunu gerçekleştirdiği dezenfektanları halka ulaştırıyor.

Büyükşehir Belediyesi, içinde sabun, maske, dezenfektan gibi hijyen ürünlerinin yer aldığı sağlık paketlerini titizlikle hazırlıyor. Pakete konulanel dezenfektanları MESKİ laboratuvarında, MESKİ bünyesinde hizmet veren personeller tarafından üretilip, dolduruluyor.

Ekipler, vatandaşların ihtiyacını karşılamak için yüzbinlerce şişenin dolumunu ürünlere temas etmeden, steril koşullarda gerçekleştiriyor.

Ekipler hassasiyetle çalışıyor

Çevre vekimya mühendisleri ile teknik uzman ve personellerin yer aldığı ekip, MESKİ laboratuvarlarında virüs tehdidine karşı hassasiyetle çalışıyor. Gelen talepleri hızlıca karşılayabilmek adına sistemli bir şekilde ve ürünlere temas etmeden çalışan ekipler, otomatik büretler ile dezenfektan şişelerinin dolumunu gerçekleştiriyor. Dolumu yapılan dezenfektan şişeleri, hijyenik olarak hazırlandıktan sonra halka ulaştırılıyor.

Vatandaşların sağlığı için çalışmalarını titizlikle yürüten ekipler, yaklaşık 4 ton dezenfektan dolumu yapıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ