$ DOLAR → Alış: 9,31 / Satış: 9,34
€ EURO → Alış: 10,82 / Satış: 10,87

BÜYÜKŞEHİR’DEN PARKLARA SU TASARRUFLU ÇEŞME

BÜYÜKŞEHİR’DEN PARKLARA SU TASARRUFLU ÇEŞME
  • 04.06.2020
  • 208 kez okundu

 

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN PARKLARA FAZLA SU TÜKETİMİNİ ENGELLEYENÇEŞME

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri,kent genelinde yürüttüğü ağaçlandırma, park ve bahçe düzenlemelerinin yanı sıra parklarda gördükleri eksiklikleri de yerinde tespit ederek, anında çözüme kavuşturuyor.

Ekipler, Kültür Park ve Atatürk Parkı’na zaman ayarlı basmalı armatür yerleştirdi. Su tasarrufu sağlayan çeşmelerdenmerkeze 11, ilçelereise 10 adetyerleştirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent genelinde yürüttüğü ağaçlandırma, park ve bahçe düzenlemelerinin yanı sıra parklarda gördükleri eksiklikleri de yerinde tespit ederek, anında çözüme kavuşturuyor.

Ekipler, Kültür Park ve Atatürk Parkı’na vakit geçirmeye gelen, gezintiye çıkan ve spor yapan vatandaşların su ihtiyacını karşılamak için harekete geçti.  Ekipler, bir yandan yeşil bir kent için çalışmalarını sürdürürken bir yandan da sıcak iklim kuşağında yer alan, yaz ayları oldukça sıcak ve nemli geçen Mersin’de sahil boyunca parklara çeşme yerleştirdi. Merkezde 11 adet, ilçelerde ise 10 adet çeşmenin yerleştirme çalışmalarıgerçekleştirildi.

Söz konusu çeşmelerfazla su tüketiminin önüne geçiyor

Büyükşehir ekiplerinin yerleştirdiği çeşmeler fazla su tüketiminin de önüne geçiyor. Genel kullanıma açık alanlarayerleştirilen zaman ayarlı basmalı armatürler sayesinde vatandaşların su ihtiyacı karşılanacak. Çeşmelerin zaman ayarlı olması ise fazla su tüketimini engellemiş olacak.

Çeşmelerin havuz kısmı masif travertenden yapıldı.Ön yüzeylerineMersin Büyükşehir Belediyesi’nin logosu veyapıldığı tarih olan 2020 yılı oyma olarak işlendi.

21 adet çeşme yerleştirildi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından Kültür Park ve Atatürk Parkı başta olmak üzere merkezde 11 adet, ilçelerdeise 10 adet olmak üzere toplam 21 adet çeşmeninyerleştirme çalışmaları tamamlandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ