$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

BÜYÜKŞEHİR, MERSİN TARSUS 2. OSB-D-400 BAĞLANTI YOLUNDAKİ ÇALIŞMALARI TAMAMLADI

BÜYÜKŞEHİR, MERSİN TARSUS 2. OSB-D-400 BAĞLANTI YOLUNDAKİ ÇALIŞMALARI TAMAMLADI
  • 11.05.2020
  • 184 kez okundu

 

  1. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-D-400 BAĞLANTI YOLU GENİŞLETİLDİ, SICAK ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler,Mersin Tarsus 2. Organize Sanayi Bölgesi-D-400bağlantı yolunda başlattığı yol yapım ve sıcak asfalt çalışmalarını kısa sürede tamamladı.

Yolun genişliğinin yetersiz kalması, ihtiyaca cevap verememesi ve virajların trafik sürüş konforuna uygun olmaması nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı ve bir kez de can kayıplı olmak üzere muhtelif kazalar yaşanan yolda, trafik yükünün de ciddi bir şekilde arttığı belirlendi.

Daha fazla can ve mal kaybı yaşanmaması için ivedilikle harekete geçenBüyükşehir Belediyesi, 1700 metre uzunluğundaki yolda yapılanzemin iyileştirme çalışmaları sonrası sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler,Mersin Tarsus 2. Organize SanayiBölgesi’nin D-400 bağlantı yolunda başladığı yol yapım ve sıcak asfalt çalışmalarını kısa sürede tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 1700 metre uzunluğundaki yolda yaptıkları zemin iyileştirme çalışmaları sonrası sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi.Yoğun trafik akışının olduğu yolun tamamlanması için çalışmalar aralıksız olarak sürdürüldü.

Trafik güvenliğini sağlamak için hummalı bir çalışma başlatıldı

  1. OrganizeSanayiBölgesi’ni D-400 karayoluna bağlayan yolun genişliğinin yetersiz kalması, ihtiyaca cevap verememesi ve virajların trafik sürüş konforuna uygun olmaması nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı ve bir kez de can kayıplı olmak üzere muhtelif kazalar yaşanan yolda, trafik yükünün de ciddi bir şekilde arttığı belirlendi.Büyükşehir ekipleri,daha fazla can ve mal kaybı yaşanmaması için ivedilikle harekete geçerek, bölgede hummalı bir çalışma başlattı.

Öncelikle asfalta hazırlık çalışması yapanekipler, önemli deformasyonların meydana geldiği yolu, sıcak asfalt çalışmaları öncesinde freze makinesi ile kazıyarak, zemin hazırlıklarına başladı. 2. OrganizeSanayiBölgesi’niD-400 karayoluna bağlayan bağlantı yolunun arazi yapısından kaynaklanan eğim ve virajlara müdahale edilerek, yol emniyeti artırıldı. Ağır vasıta araçların sık sık kazaya sebep olduğu bölgede yol genişletildi ve eğim azaltıldı. Çok sayıda iş makinesi ve geniş bir ekiple sürdürülen çalışmalarda yolun zeminidolgu ile güçlendirildi.

Sıcak asfalt çalışmasının ardından yol trafiğe açıldı

Ekipler, 1700 metre uzunluğundaki yolda yaptıkları zemin iyileştirme çalışmaları sonrası sıcak asfalt serme işlemine başlayarak, asfaltlama çalışmalarını hızla tamamladı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ