$ DOLAR → Alış: 8,83 / Satış: 8,86
€ EURO → Alış: 10,33 / Satış: 10,37

BELEDİYENİN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

BELEDİYENİN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
  • 05.03.2020
  • 163 kez okundu

Tarsus Belediyesi düzenlediği etkinliklere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü dolu, dolu kutluyor.

Kültür Müdürlüğü tarafından planlanan ve Kent Konseyi, Eğitim Kurumları ile Sivil Toplum Kuruluşlarının verdiği destek ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor.

Etkinlik programı çerçevesinde, Demirkapı Köylü garajında bulunan Cumhuriyet Kadınları Derneği Tarsus Şubesi’nin hizmet binasında düzenlediği “Dünya Kadınlar Günü” programında kadın hakları ve kadının toplumdaki yeri konusunda sohbetler gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında “Toplumsal Cinsiyet” adlı atölye çalışması 25 kadın katılımcının iştiraki ile gerçekleştirildi. Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ev sahipliğinde Güner Baykal Toplantı Salonu’nda, düzenlenen atölye çalışmasında kadınların aktif olduğu alanlar, toplumda kadın olmak ile ilgili görüşler ortaya konuldu.

Daha sonra, Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Tarsus Temsilciliği’nin düzenlediği, Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Nurcan Çiçek’in sunumuyla, “Mutlu Aile” adlı söyleşi Ülker Aydın Yaşlı Yaşam Evi’nde gerçekleştirildi. Söyleşide ailelerin daha sağlıklı, daha huzurlu ve daha mutlu olmalarının yolları anlatıldı. Anne ve babalara mutlu aile olmak için üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları paylaşılarak, sağlıklı iletişimin yolları anlatıldı.

Ardından, Tarsus Kenet Konseyi Kadın Meclisi tarafından Güner Baykal Toplantı Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşmacılar; Av. Semra Kabasakal, İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Şiddetle Mücadele Büro Amir Komiser Yrd. Hakan Gökçe Av. Türkan Özüm Öz “6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve İstanbul Sözleşmesi Hakkında” bilgilendirmelerde bulundular.

Düzenlenen etkinlik ve söyleşilere, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Erhan Okyay, Ali Dinsever, Abdulkerim Özkul, Dr. Füsun Kaleli ve MuttalipBabuşoğlu, Serap Kurtçu, Av. Ünzile Kuru, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın eşi Av. Derya Özinç Bozdoğan, Kent Konseyi Başkanı Dr. Ali Cerrahoğlu, etkinliklere destek veren kurumların ve derneklerin başkan ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ