$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

BAŞKAN SEÇER, KESK EŞ GENEL BAŞKANI’NI AĞIRLADI

KESK HEYETİ, BAŞKAN SEÇER’İ “HALK İÇİN BÜTÇE, DEMOKRATİK BİR ÜLKE İSTİYORUZ” MİTİNGİNE DAVET ETTİ

BAŞKAN SEÇER, KESK EŞ GENEL BAŞKANI’NI AĞIRLADI
  • 21.12.2019
  • 124 kez okundu

 

KESK HEYETİ, BAŞKAN SEÇER’İ “HALK İÇİN BÜTÇE, DEMOKRATİK BİR ÜLKE İSTİYORUZ” MİTİNGİNE DAVET ETTİ

 

KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, KESK MYK Üyeleri, TÜM-BEL-SEN Genel Başkanı Erdal Bozkurt, HABER-SEN Genel Başkanı Musa Özdemir ve Mersin Şubeler Platformu,Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti.Ziyarette, heyet üyeleri Başkan Seçer’i“Halk İçin Bütçe, Demokratik Bir Ülke İstiyoruz” talebiyle yarın saat 15:00’dadüzenlenecek mitinge davet etti.

Başkan Seçer,sendikaların dünyanın tüm medeni ülkelerinde, demokrasi standartlarına ve hukuk devleti normlarına sahip tüm toplumlarda kabul gören yapılar olduğunu belirterek, “Belediye olarak evrensel sendikacılık prensipleri çatısı altında faaliyet gösteren bütün sendikalarla ilişkilerimizi iyi tutarız” dedi.

KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, KESK MYK Üyeleri, TÜM-BEL-SEN Genel Başkanı Erdal Bozkurt, HABER-SEN Genel Başkanı Musa Özdemir ve Mersin Şubeler Platformu,Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti.Ziyarette heyet üyeleri, Başkan Seçer’i“Halk İçin Bütçe, Demokratik Bir Ülke İstiyoruz” talebiyle yarın saat 15:00’dadüzenlenecek mitinge davet etti.

“Sendikalar sadece işçilerin ücretlerinde iyileştirmeler için pazarlık yapan kurumlar değil”

Ziyaretçileri makamında ağırlayan Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi olarak kamu işvereni sıfatında olduklarını ve sendikanın temelini oluşturan emek ve işçi sınıfıyla yakın ilişki içerisinde olduklarını ifade etti.Seçer,“Belediye Başkanı olarak ya da Belediye olarak, emek sınıfıyla mutlaka bir ilişkimiz var. Çünkü biz de bir işvereniz. Sıfatımız kamu işvereni. Sendikalar, diğer taraftan diğer sivil toplum kuruluşları, meslek odaları gibi bizim yaptığımız icraatları, ortaya koyduğumuz politikaları da etkileyen, istikamet veren kuruluşlar. Sendikalar sadece işçilerin ücretlerinde iyileştirmeler için oturup işverenlerle pazarlık yapan kurumlar değil. Ücret sendikacılığı benim de tasvip etmediğim bir yaklaşım. Ya da bir siyasi partinin arka bahçesi niteliğinde, ona koltuk değnekliği yapılan ya da yapan bir siyasi yapının, iktidarın maşası konumuna gelmiş sendikacılığı da kabul etmek mümkün değil” dedi.

“Evrensel sendikacılık prensipleri çatısı altında faaliyet gösteren bütün sendikalarla ilişkilerimizi iyi tutarız”

Sendikaların dünyanın tüm medeni ülkelerinde, demokrasi standartlarına sahip, hukuk devleti normlarına sahip tüm toplumlarda kabul gören yapılar olduğunu ifade eden Seçer, “Bunlar o ülkenin,  toplumun, yönetimine önemli katkılar yapıyor. Biz de Belediye olarak tabii ki en iyi şekilde, en üst seviyede,hatta evrensel sendikacılık prensipleri çatısı altında faaliyet gösteren bütün sendikalarla ilişkilerimizi iyi tutarız” diye konuştu.

“Bir siyasi görüşün arka bahçesi haline gelmişse ben o sendikayı reddederim”

Konuşmasında sendikaların çok saygın işler yaptıklarını vurgulayan Seçer, “Çok net söylüyorum; benim siyasi görüşüme de uzak olabilir ama saygın bir iş yapar. Kendi görevini yapar, vazifesini yapar. Dünyaya başka bir perspektiften bakar. İtiraz etmem ama körü körüne bir siyasi yapının, bir siyasi görüşün arka bahçesi haline gelmişse, onun işini kolaylaştırıyorsa, katalizör görevi görüyorsa, ben o sendikayı reddederim. Bu hangi kesimden olursa olsun” ifadelerini kullandı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ