$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

BAŞKAN BOZDOĞAN, VATANDAŞLARIN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLADI

BAŞKAN BOZDOĞAN, VATANDAŞLARIN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLADI
  • 19.05.2020
  • 169 kez okundu

 

Tarsus’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Covid-19 tedbirleri gölgesinde çelenk sunma töreni ile kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda sosyal mesafeye dikkat edilerek düzenlenen çelenk sunma törenine Tarsus belediye başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Tarsuslu ile Belediye meclis üyeleri ve belediye birim müdürleri katılım sağladı.  Çelenk sunma ile başlayan tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Kutlama program kapsamında Tarsus Belediyesi Bando Takımı, kentin tarihi ve turistik mekânlarında mini konser gösterisi düzenledi. Kutlama etkinlikleri kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Tarsus’ta da saat 19:19’u gösterdiğinde o saatte evlerinde olan vatandaşların balkonlarına çıkmaları suretiyle İstiklal Marşımız hep bir ağızdan gür bir sesle coşku içinde söylenecek.

Törenin ardından açıklamada bulunan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Yüce Önder Başkomutanımız Mustafa Kemal, 101 yıl önce bugün Samsun’a çıktı ve ülkemizin düşmanın elinde tutsak durumda olduğu vaziyette makûs talihin değişmesi için ilk adımı attı. Kurtuluş savaşının ilk kıvılcımını oluşturan bu adım, ülkenin düşman işgalinden kurtulmasında önemli rol oynadı. İşte o önemli ve bir milletin yeniden uyanışına vesile olan tarihin yıldönümünde Yüce Önderimiz, Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnet ile anarken tüm gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramlarını en içten duygularla kutluyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ