$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,45
€ EURO → Alış: 9,98 / Satış: 10,02

BAŞKAN BOZDOĞAN, MUHTARLARLA AYLIK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

BAŞKAN BOZDOĞAN, MUHTARLARLA AYLIK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
  • 10.03.2020
  • 173 kez okundu

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Mahalle Muhtarlarıyla yaptığı aylık toplantıların bir yenisini Belediye yerleşkesinde gerçekleştirdi.

Mahalle Muhtarlarını, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle eşleriyle birlikte kahvaltıya davet eden Başkan Bozdoğan, Başkan Yardımcılarıyla birlikte ilçede görev yapan 3 kadın muhtara çiçek takdim ederken, muhtarların eşlerine de günün anısına hediyeler sunup, kadınlar günlerini kutladı.

Söz verdikleri gibi her ay muhtarla bir araya gelerek ilçeyi akıllı şehre dönüştürmek için atılması gereken adımları muhtarla birlikte atacaklarını söyleyen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Demokrasinin en küçük yapı taşı olan muhtarlarımızın fikir ve önerileri bizim için oldukça değerlidir” dedi.

BOZDOĞAN; “TEK İSTEĞİM TARSUS’UN HAKLARINI SÖKE, SÖKE ALMAK”

Başkan Bozdoğan konuşmasının devamında; “Değerli muhtarlarımız, bu kentin karanlıktan çıkmasını ve aydınlanmasını çok istiyorum. Kentimizi akıllı şehir konumuna getirmek için elimizden geleni yapacağız. Bunu yaparken de zemini tertemiz yapmamız lazım. Kimse kırılmasın, bizim saygımızda sevgimizde kimseye hakaret olmaz. Asla o niyette değiliz. Kimseyi de ayrımcı gözle görmeyiz, ötekileştirmeyiz. Buradaki arkadaşların ellerini sıkarken ki ilk başta da söylediğim söz şuydu; ben bu kentin belediye başkanıysam siz de bu mahallelerin belediye başkanısınız, benim sizden bir farkım yok. Siz başarırsanız ben başarırım. Ben başarısızsam sizler de başarısızsınız. Bu bir ekip çalışmasıdır. Kimse kimseden öne geçmez. Yapılacak hizmetlerde ne olursa olsun, bir mahalleye yapılacak hizmetle öbür mahalleye yapılacak olan hizmet arasında bir fark olmayacak. Her mahallenin okuma salonu olacak. Her mahallenin kreşi olacak. Aşevi diyorlar bana biraz kaba geliyor. Her mahallenin mutlaka mutfağı olacak. Bu kentin özelliğidir; en azından dayanışma ve paylaşmayı arttıracak bütün ne varsa sosyal demokrat bir belediyecilikte mutlaka olmak zorundadır. Bunu başaracağız.

Köylerimizle ilgili sorunlarımız çok, şundan emin olun bütün sorunları çözmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Muhtarlarımızın hayalinde olan ve yapılabilir her projeyi destekleyip onları hayal olmaktan çıkaracağız. Her zaman söylüyorum Tarsus siyasetin üzerinde olan bir kent. Bu kentin bireylerinin siyasi ayrım yapmadan, sevgi ve saygıyla bir arada olması ve herkesin kaynaşması gerekiyor. Bu kaynaşma ve sevgi ögelerini ortaya çıkaracak olan sizlersiniz. Sizlerden istediğim tek bir şey var, kırılganlıklar olmasın. Bir taraftaki hizmet öbür taraftakinden önce gittiği zaman niye gecikti denilmesin. Sorunları biliyorum.

Öncelikle bütün muhtar arkadaşlarımın şu konuyu iyi bilmesi gerekir; yeni çıkan yasadan dolayı Tarsus Belediyesine İller Bankasından üçte bir gelir geliyor, yani yüzde 35. Yüzde 65 gelir de Mersin Büyükşehir’e gidiyor. Benim kavgam tatlı bir kavgadır. Eğer ben yüzde 35 gelen hisseyle burada 10 tane yer açıyorsam Mersin Büyükşehir Belediyesi, de 20 tane açması gerekir. Bu Tarsus’un hakkıdır. O yüzden de ilk belediye başkanı olduğumdan beri şunu savunuyorum; Tarsus hepinizin birleşmesiyle il olmak zorundadır. Ne zaman il oluruz o zaman kendi göbeğimizi kendimiz keseriz. Bazılarının laflarını duyuyorum Tarsus’ta oturmayanların Tarsus hakkında konuşmaya hakkı yoktur. Bu kentin gerçek sahibi bu kentte oturanlar ve yaşayanlardır. Siyaseti Ankara’da yapıyorsa Ankara’da konuşacak Mersinde yapıyorsa Mersinde konuşacak. Ama Tarsus siyasetini sizler konuşabilirsiniz, muhtarlar konuşur, buranın belediye başkanı konuşur. Bu kentle ilgili tek isteğim Tarsus’un haklarını söke, söke almak. Bu konuda destek olup yalnız bırakmazsanız en mutlu insan ben olurum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ