$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Başkan Bozdoğan Ekibiyle Birlikte, Ova Mahallelerini Gezerek Sorunları Yerinde İnceledi

Başkan Bozdoğan Ekibiyle Birlikte, Ova Mahallelerini Gezerek Sorunları Yerinde İnceledi
  • 27.01.2021
  • 89 kez okundu

Başkan Bozdoğan Ekibiyle Birlikte, Ova Mahallelerini Gezerek Sorunları Yerinde İnceledi

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve teknik ekip ile birlikte 14 ova mahallesinde muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelerek sorunları yerinde inceledi.

Seçildiği günden bu yana Tarsus’a bağlı 179 mahallenin sorunlarını tespit etmek ve Torosların en uç noktasından ova mahallelerinin her bir köşesine hizmet götürme amacıyla çalışmalar yürüten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, sabah saatlerinde başlattığı mahalle gezilerini akşamın geç vakitlerine kadar sürdürüyor. Ziyaretlerde muhtarların ve vatandaşların taleplerini alan Başkan Bozdoğan, bu güne kadar tespit ettiğimiz sorunları çözüme kavuşturduk. Şimdi yeni talepleri almak ve eksikleri tespit etmek için yeniden sizlerle bir araya geldik. Belediye Başkanlığı görevine seçilmeden önce verdiğim tüm sözlerimin arkasındayım,dedi.

Tarsus Belediyesi’ni cari açığı olan bir kurum olarak devraldıklarını belirten Başkan Bozdoğan, uyguladığımız tasarruf tedbirleri ve planlı çalışma sayesinde cari fazlalığı olan bir belediye durumuna getirdik. Tarsus Belediyesi Türkiye’de cari fazlalığı olan nadir belediyeler arasında,şu an çok güçlü bir Tarsus Belediyesi var ne kadar gurur duysanız azdır ifadesini kullandı.

BU GÖREVE SON KULLANMA TARİHİ GEÇMİŞ HAYALLERLE SİZLERİ AVUTMAK İÇİN DEĞİL HİZMET İÇİN GELDİK…

Gittiği mahallelerde muhtarların taleplerinin ardından halka hitaben konuşan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “ Sizlere meclis üyelerimiz, başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz ve teknik ekibimle birlikte geldim. Tüm ekibimizle tek bir amacımız var. Amacımız laf değil iş yapmak. Siyaset değil, hizmet yapmak. Bunları yaparken de bir ekip ruhu ile tertemiz bir ekip ruhu ile buralara geliyoruz. Deyim yerinde ise geçmiş sayfası kirli olan, kekeme cesaretli beyni pas tutmuş insanların bizim ne destanımızda yeri vardır, nede ekibimizde yeri vardır. Tek bir amacımız var köylerimizi eski sağlıklı ve ciddi anlamda gelişme gösteren yerleşim yerleri haline getirmek. İnsanlarımızın köylerden şehirlere olan göçünü tamamen ortadan kaldırmak. Tam tersi cazibe merkezi olacak köylere şehirlerden göçü sağlamak. Bunu yapmak için elbirliği ile çalışmalar yürüteceğiz. Deyim yerinde ise edebi olan edebinden konuşmaz, ama edepsiz ben susturdum sanar, biz hiç zaman susmuyoruz. İşimizi sağlam yapıyoruz. Gecemizi gündüzüne katarak çalışmalar yürüten bir ekibimiz var. Çiçekler elbette açar, ama beklemek gerekir. Sizlerde hizmet için bir süre beklemek zorunda kaldınız.Ancak bizim belediyedeki çalışma planlamasını iyi yapmamız ve cari açığı kapatmamız gerekiyordu. Allah’a şükür bunu başardık, artık bundan sonrası hizmet atağı. Yarından başlamak üzere yapımlarını tamamladığımız hizmetlerin açılışını 4 gün içinde gerçekleştireceğiz. Bu güne kadar seçim dönemlerinde yanınıza gelenler son kullanma tarihi geçmiş hayallerle sizleri avuttular, bunlara çok şahit olduk. Biz son kullanma tarihi geçmiş hayallerle sizleri avutmak için gelmedik. Siyaset için değil hizmet için buraya yanınıza geldik. Sorunları yerinde çözmek için 3 meclis üyemiz, 3 başkan yardımcımız, birim müdürlerimiz ve teknik ekibimizle geldik ve sık sıkta gelmeye devam edeceğiz. Seçimde verdiğiniz oyları helal ettirmek için görev sürem boyunca çaba sarf edeceğim. Kolay değil Cumhuriyet tarihinin en büyük oyunu verdiniz.Sizlerin güvenine layık olmak benim boynumun borcu, yapacağımız hizmetlerle gurur duyacaksınız bundan emin olabilirsiniz, dedi.

 

Başkan Bozdoğan konuşmasın devamında şu sözlere yer verdi; “Biz göreve geldiğimizde söylediğimiz çok klasik bir söz vardı. Dünle bugünleri kavga ettirsek yarınları kaybederiz dedik. Biz kavga peşinde değiliz, biz siyasetin ve ayrımcılığının da peşinde de değiliz. Biz hizmet peşindeyiz. Bazen iyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır. Bizde tüm köylerimizdeki sorunları tespit ederken her köyümüze hizmet ama eşit hizmet şiarını benimsedik. Biz canla başla hizmet aşkıyla görevimizi yürütürken hakkımızda yalan yanlış maksatlı konuşanlar oluyor. O konuşanlar bizim için önemli değil, asıl bizim suskunluğumuz. Yaptıklarımız kadar yapamadıklarımızdan sorumlu olduğumu biliyorum. Söylediklerimiz kadar söylemediklerimizden de sorumluyuz onu da biliyorum. O yüzden de bu gün belediyede 24 saat çalışmak zorundayız diye her yerde konuşuyorsam tek bir nedeni var. O da eksik bir şey yapmamak, yanlış yapmamak, insanlığın halidir bu bazen eksik olabilir önünüze engelde çıkabilir olabilir böyle aksilikler ama önemli olan o eksiği tamamlamaktır. Sizlerden halkımızdan tek istediğim ağız tadını, gönül tadını siyasete mahkûm ettirmeyin, ayrımcılığa kurban etmeyin. Bizim adamımız böyle, karşı tarafın adamı şöyle diye bir şey yok hepimiz bu kentin insanıyız ve kenetlenmeliyiz. 33 yıl hekim olarak sizlere hizmet ettim ve bundan gurur duyuyorum. Emin olun sizlere belediye başkanı olarak daha da iyi hizmet edeceğim. Sizlere bana olan güveninizden ötürü borcum var. Seçim öncesi mitinglerimde ağzımdan ne çıktıysa hepsi tek tek olacak buna bir Tarsus aşığı olarak söz veriyorum”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ