$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

BAŞKA BİR BAHARA MI KALDI ?

BAŞKA BİR BAHARA MI KALDI ?
  • 30.06.2020
  • 109 kez okundu

BAŞKA BİR BAHARA MI KALDI?               HABER: YUSUF TAN
Tarsuslu vatandaşların merak ettiği konulardan biri daha doğrusu hayalleri ne zaman gerçekleşecek. Tarsus’un ekonomisi ne zaman düzelecek? İşsizliğin tavan yaptığı yerlerden biri olan Tarsus’ta esnaf ne zaman ekonomik yönden rahatlayacak hiç dikkat ettiniz mi? Ülkemizde olduğu gibi 62 ilden büyük olan Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Tarsus’ta da insanlara dikkatle bakacak olursanız göz göze gelirseniz acaba kaç kişinin yüzü gülüyor. Malesef çok az bir kesimin yüzü gülüyor. Çünkü ekonomik sıkıntı gelecek korkusu (özellikle gençlerimiz) arasında kaygıya neden oluyor. Bu arada öncelikle sağlık diyoruz. Ancak ekonomik sıkıntıların sağlığımızı da olumsuz etkilediği bir gerçek. Bu olumsuzluklar halk üzerinde beraberinde öfkeyi ve depresyonları (psikolojik) sorunlarıda tetikliyor.
Peki Tarsus’ta bulunan siyasiler ve yetkililer konuya ne kadar duyarlı. Örneğin: Yıllardır il olma hayalinde artık başka bir bahara kaldı gibi. Şu soruyu sormadan geçemiyoruz. Milletvekillerinin yetkililerin, oda ve derneklerin bu konuda ilçe ekonomisinin rahatlaması konusunda yaptırım gücü yeterli mi? Peki çözüm çok mu zor. Aslında hiçte imkansız değil. Ancak zor nasıl mı Şu günlerde ekonomik dalgalanma bazı yatırımları da olumsuz etkiliyor. Her zaman olduğu gibi zaman herşeyin ilacı.
Tarsus’ta hangi yatırımlar ekonomik yönden pozitif olarak yansır işte örnekleri; Öncelik sahil projesi, çukurova havalanı, geniş kapsamlı üniversite, lojistik destek, askeri birlik polis okulu vb. yatırımlar Tarsus ekonomisini canlandırır. Umutlu muyuz? Gerçeği söylemek gerekirse ALLAH’tan ümit kesilmez ancak çok zor görülüyor. Sözün özü olarak karaları bağlamaya gerek yok. Sabır ve zamana bırakalım! Yukarıda belirttiğimiz yatırımlar başka bir bahara kaldı kanısındayım. Herşeye rağmen hayat yaşamaya değer. Birliğimizi dirliğimizi koruyalım. Güzel şehrimizde kardeşçe yaşamaya devam edelim. Pozitif düşünelim negatif düşüncelerin esiri olup sağlığımızdan olmaktansa halimize şükredelim. Çünkü beterin beteri var.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ