$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

“547 Kilometre Pedalladılar,  Ata’nın Huzurundalar”

“547 Kilometre Pedalladılar,  Ata’nın Huzurundalar”
  • 11.11.2021
  • 80 kez okundu

 

 

 

“Ata’ya Saygı, Pedala Engel Yok” hareketini başlattılar, 547 Kilometrenin sonunda 10 Kasım’da Ata’nın huzurunda yer aldılar. Mersin Erdemli Belediyesi ve Mersin Bisiklet Derneği iş birliğinde yürütülen proje ile13 sporcu, Toros Dağlarını aşarak 10 Kasım’da Anıtkabir’e ulaştılar.

Mersin Erdemli ’den 3 Kasım’da başlayan, “Ata’ya Saygı, Pedala Engel Yok” hareketi bir haftalık zorlu yolculuğun ardından 10 Kasım’da, Ankara’da hedefine ulaştı. Erdemli ‘den bando eşliğinde uğurlanan, içlerinde görme engelli sporcularında yer aldığı ekibi Anıtkabir’de, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu karşıladı. Saatler 9.05’i gösterdiğinde sporcularla birlikte milyonlar, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk için zamanı durdurdu.

 

 

 

 

 

Sporcuların Toros Dağlarını aşarak geldiğine dikkat çeken birlikte saygı duruşunda bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “3 Kasım’da Erdemlimizden hareket eden bisikletçilerimiz, 547 Kilometrelik yol yaptılar. Şu anda 10 Kasım ve dokuzu beş geçe Atamızın huzurundayız. Atamızın büyüklüğünü, Atamızın ülkemize yaptıklarını gelecek kuşaklara aktarmak adına ve 10 Kasım’a dikkat çekmek adına bisikletçilerimizle birlikte bunu geleneksel hale getireceğiz” diye konuştu

 

 

 

 

 

 

Görme Engelli Sporcu, “ Görmek değil,  hissetmek lazım”

Ata’nın yolunda çevrilen her pedaldan dolayı heyecan duyduklarını ifade eden bisikletçilerin mutlulukları ise yüzlerinden okunuyordu. Tandem bisikletle Toros Dağlarını aşan sporculardan Süleyman Türk, “Bu hissiyatı yaşamak için görmeye gerek yok hissetmek gerekiyor” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Kadın sporcularda hareketin ön saflarında yerlerini aldı. Kadın bisikletçilerden Cansel Cansu, “ Biz kadınlar olarak, Atatürk sevgisiyle dolup taşıyoruz. O yüzden buradayız. Pedalladık,  mutluyuz, huzurluyuz,  gururluyuz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

13 Kişilik ekiple hedeflerine ulaştıkları için gururlu olduklarını ifade eden Mersin Bisiklet Derneği Başkanı Süleyman Uygun, “ Önemli olan bizim için buraya gelirken yaşadığımız hissiyattı bizim için. Asla yılmadık ve şimdi buradayız” diye konuştu.

Öte yandan sporcuların programları söyledikleri marşla sona erdi.

Etiketler: / / / / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ