$ DOLAR → Alış: 13,33 / Satış: 13,38
€ EURO → Alış: 15,09 / Satış: 15,15

  • 27.05.2020
  • 415 kez okundu

Erdoğan ve Bahçeli de katılacak! Demokrasi ve Özgürlükler Adası bugün açılıyor

Geçmişte Yassıada olarak bilinen Demokrasi ve Özgürlükler Adası, 27 Mayıs 1960 darbesinin 60. yıl dönümünde açılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin açılışına katılacağı adanın tören öncesinde kapsamlı bir videosu paylaşıldı.

Yassıada olarak bilinen ve 2013 yılında Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak ismi değiştirilen ada, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılacak. Açılıştan önce adaya ait görüntülerin yer aldığı bir video paylaşıldı. Videoda adanın görüntülerine ve yapılan çalışmalar hakkında bilgilere yer verildi.

ERDOĞAN VE BAHÇELİ KATILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden düzenlenen Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın, 27 Mayıs darbesinin 60. yıl dönümünde gerçekleştirilecek açılışına katılacak. Açılışta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de eşlik edecek.

OTEL, MÜZE VE CAMİ BULUNUYOR

Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam kararının verildiği Yassıada, 2013’te “Demokrasi ve Özgürlükler Adası” olarak yeniden adlandırıldı. 2015 yılında da yeniden düzenleme faaliyetlerine başlanan adada çalışmalar sonlandı. Öte yandan, adada 176 kişilik bir otel, 600 kişilik Adnan Menderes Kongre Merkezi ile 7 bin 700 metrekarelik müze ve caminin yer alacağı duyurulmuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ