$ DOLAR → Alış: 18,51 / Satış: 18,58
€ EURO → Alış: 18,13 / Satış: 18,20

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 30.08.2021
  • 93 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Tarsus’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması sabah saat 09.00 da Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak.

Geçmişten geleceğe onurlu yürüyüşünü sürdüren aziz milletimizin varlığı bu dünya için umuttur. Zalimlere karşı ayakta durmamız, mazlumlara kol kanat germemiz ancak vatanımızı, milletimizi ve mukaddes değerlerimizi topyekûn savunmakla, madden ve manen güçlü olmakla mümkündür. O halde genciyle yaşlısıyla ecdadımızı örnek alıp aynı imanı, aynı gayeyi, aynı azmi, aynı sadakat ve teslimiyeti bizler de kuşanalım. Ülkemizi baskı altına almak, birlik ve beraberliğimizi bozmak, fitne ve fesatla bu aziz vatanı karıştırmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Doğruluktan, iyilikten, hak ve hakikatten asla ayrılmayalım. Tarih boyunca İslam’ın bayraktarlığını yapan, bu cennet vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Milletimizi, ikinci bir Kurtuluş Savaşı vermek zorunda kalmaktan muhafaza buyursun. Bu vesileyle Cennet vatanımızı bizlere kanları ve canları pahasına miras bırakan bütün şehitlerimizi ve Cumhuriyetimizin banisi, ordularımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

Şehitlerimize ve Tüm Ölmüşlerimize Rahmet diliyorum.

Tarsus’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması sabah saat 09.00 da Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

BORSADAN KUTLAMA

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda bu büyük zaferin, vatanına ve bağımsızlığına düşkün bir milletin gurur günü olduğunu söyledi.

Bu büyük zaferin, vatanına ve bağımsızlığına düşkün bir milletin gurur günü olduğunu ifade eden Başkan Murat Kaya, “Tarihimiz göstermiştir ki, milletimiz hiç kimsenin boyunduruğu altında, tutsaklık içerisinde yaşamamıştır, yaşayamaz. En zor şartlar altında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, bunun en güzel örneğidir” dedi.

 

Başkan Murat Kaya, mesajında şu cümlelere yer verdi:

 

“26 Ağustos 1071 Ve 26 Ağustos 1922 Bizim İki Büyük Utkumuzdur”

 

“26 Ağustos 1071 ve 26 Ağustos 1922 bizim iki büyük utkumuzdur. Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı, 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 99. yılını kutluyoruz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bağımsızlık yolunda büyük bir mücadeleye kararlılık içinde önderlik ettiler. En zor şartlar altında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile verilen mücadele bizlere, yarınlara bakarken büyük bir güç katıyor Bizler bir ve beraber olduğumuz zaman önümüzde kimse duramaz.

Tarihimiz göstermiştir ki, milletimiz hiç kimsenin boyunduruğu altında, tutsaklık içerisinde yaşamamıştır, yaşayamaz. Biliyoruz ki bizler bir ve beraber olduğumuz zaman önümüzde kimse duramaz.

Aziz milletimiz tarih boyunca bayrak, vatan ve bağımsızlık gibi değerlerinden asla vazgeçmemiştir. Yurtta ve dünyada daima barıştan yana olan yüce milletimiz, bağımsızlığına ve vatanına göz dikildiğinde, gözünü hiç bireyden sakınmamıştır. Medeniyet yarışında ülkemizi en ileri noktalara taşımak için her türlü gayreti göstereceğiz.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik saldırılara karşı geçmişten aldığımız ilhamla, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde, hür ve bağımsız yaşama, azim ve kararlılığını ilelebet sürdüreceğiz.

Bu vesile ile tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını can-ı gönülden kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

BAŞKAN SEÇER’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 30 Ağustos Zafer Bayramı

dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Seçer’in mesajı şöyle:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 30 Ağustos 1922’de zaferle

taçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile Anadolu işgalden kurtarılmış,

milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

Eşine rastlanmayacak bir mücadele örneği vermiş olan milletimiz, içinde olduğu

yokluk ve yoksulluk döneminde dahi hiçbir ülkenin boyunduruğu ve esareti

altında yaşamayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.

21’inci yüzyılın ilk çeyreğinde yakın coğrafyamızdaki gelişmeler de dikkate

alındığında, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda cephede, ardından çağdaşlaşma yolunda

ulusumuzun vermiş olduğu mücadeleler, hiç akıllardan çıkarılmaması gereken

tarihi derslerle doludur.

Bu bilinç ve sorumlulukla, Atatürk’ün bizlere gösterdiği muasır medeniyet

hedefinden ayrılmadan, sorunlar karşısında aklın ve bilimin öncülüğünü

benimseyerek; cumhuriyetimize ve bağımsızlığımıza sonsuza dek sahip çıkmak

hepimizin sorumluluğudur.

Bu sorumlulukla; birlik ve beraberlik içinde kentimize ve ülkemize değer

katacak, refah seviyesini yükseltecek projeleri üretmeye, gece gündüz kentimizin

geleceği için çalışmaya devam edeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta

olmak üzere, üzerinde yaşadığımız toprakları bizlere vatan yapan ve milletin

zaferini tüm dünyaya ilan eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle

anıyor, vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

BOZDOĞAN ‘’BAZI ZAFERLER SONSUZA DEK KUTLANIR’’

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ‘’Bazı Zaferler Sonsuza Dek Kutlanır.

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 99.  yıldönümünde başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Kutlu Olsun.’’ Dedi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TADER’DEN 30 AĞUSTOS KUTLAMASI

Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) Başkanı Semih Özsu ‘’30 Ağustos Zafer Bayramı’’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı…
Başkan Semih Özsu mesajında;’’ 26 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Başkomutanlığında başlayan Büyük Taarruz, verilen zorlu mücadelelerinin ardından Dumlupınar’da zaferle sonuçlanmıştır.
30 Ağustos’ta kazanılan bu büyük zafer, milletimizin özgürlük ve bağımsızlık yolunda inanç, irade ve kararlılığını bütün dünyaya gösterdiği şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Kazanılan bu zaferle, kendisine biçilen esaret gömleğini yırtıp atan Milletimiz, bugünde ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından taviz vermeyecektir.

Atalarımızın Çanakkale’de, Dumlupınar’da taşıdığı milli ruhla, güçlü devlet olmanın bilinciyle dün olduğu gibi bugün de istiklal ve istikbali için canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı fedakârlık ve cesareti göstermeye devam edecek, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyecektir.
Büyük Zafer’in 99. yılında bu zaferi kazanarak, bu kutsal topraklarda özgürce yaşamamızı sağlayan İstiklal Harbi’nin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şanlı Türk Ordumuzun kahraman şehitlerini bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum. ‘’30 Ağustos Zafer Bayramı’’mız Kutlu Olsun’’ dedi.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÇAMLIYAYLA’DA

ESNAFLARA TÜRK BAYRAĞI DAĞITTI

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu dolu dolu programlarıyla kutlarken, bir taraftan da birçok noktada Ay-Yıldızlı bayrağımızı vatandaşlara dağıtıyor.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yayla turizmi açısından önemli noktalardan biri olan Çamlıyayla’da bulunan esnaflara Türk Bayrağı dağıttı.

 

CHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Seher Sorma’nın da katılım gösterdiği dağıtımda, Büyükşehir ekipleri, farklı iş kollarında emek harcayan esnafların bayramlarını kutlayıp, şanlı bayrağımızı verdiler.

 

Bayrak dağıtımından memnun olan esnaflar, Başkan Vahap Seçer’e teşekkürlerini ilettiler.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS’TA SON GÖSTERİ TAMAM

Ünlü oyuncu Cengiz Küçükayvaz ve ekibinin sergilediği çalgılı, şarkılı komedi oyun, Tarsusta dün  akşam Kırklarlarsırtı Mahallemizde halkımızla buluştu.

Başkan Haluk Bozdoğan ‘’20 gün boyunca şehrimizin birçok noktasında oynanan tiyatro etkinliğimize ilgi gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS OTOBANINDA YANGIN

Tarsus-Adana- Gaziantep  Otoyolu’nun Berdan Viyadüğü mevkisindeki ağaçlık alandan dumanların yükseldiğini görenler, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Bölgeye yönlendirilen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü.Soğutma çalışması da yapılan bölgede, yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

TARDOB-DER’DEN TARSUS EKSPRES

GAZETESİNE KUTLAMA

Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneği başkanı Bayram Yıldız, başkan yardımcısı Zuhal Küçük, yönetim kurulu üyesi Uğur Uyar ile dernek üyesi Nuri Koca Tarsus Ekspres gazetemizi ziyaret ederek 42.yayın yılımızı kutladı. Teşekkürler..

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TİY TADER: BAŞKA TARSUS İDMAN YURDU

YOK , EL ELE KOL KOLA ŞAMPİYONLUĞA !

TİY-TADER Başkan Vekili  -Fatih Akkoyun  ‘’Tarsus İdman Yurdu Taraftarlar Derneği olarak gerçekleştirdiğimiz antrenman ziyaretinde futbolcularımıza ve teknik heyetimize sonuna kadar inandığımızı ve yanlarında oldugumuzu belirttik. Bizlerin tek amacı Tarsus İdman Yurdu’muzu sonuna kadar ileriye taşımak ve şehrimizin özlem duyduğu şampiyonluğu yaşatmaktır. ‘’ dedi.

Akkoyun ‘’ Sezon başlangıcından itibaren her koşulda desteğimizi sürdüreceğimize ve tüm olumsuzluklara karşı tek yürek olacağımızı tüm Tarsus Halkına bildiriyoruz.

Başkanımız sayın Şahin Kırbıyık’ın sonuna kadar arkasında oldugumuzu belirtmek istiyoruz. Amacı sadece Tarsus İdman Yurdu’nu ileriye taşımak olan ve bunun için gövdesini yüreğini ortaya koyan bir başkana tüm Tarsus halkının çıkarsız ve menfaatsiz bir şekilde destek olmasını diliyoruz.

Bizler yüreği şampiyonluk ateşiyle yanan,memleketinin takımını bir adım ileriye taşımayı kendine görev edinmiş ‘ Memleket Bekçileriyiz ‘ ! Bu yolda karşımıza çıkacak tüm engelleri ve olumsuzlukları defedip takımımızı hak ettiği yere ŞAMPİYONLUĞA taşıyacagımızdan kimsenin şüphesi olmasın !

BAŞKA TARSUS İDMAN YURDU YOK , EL ELE KOL KOLA ŞAMPİYONLUĞA ! ‘’ dedi.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

Tarsus’a Bağlı Keşli-Sanlıca Yolu Uzun Yıllar Sonra Asfaltlandı
Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, program dahilinde kentin her noktasına hizmetlerini götürüyor.   Yaz...
Büyükşehir’in Moxo Testi’nden 500 Çocuk Faydalandı
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısına yardımcı olan Moxo Dikkat Performans Testi uygulaması, her geçen gün...
Tarsust’ta Neler Oldu
iklimhaber.com 1 EKİM YAŞLILAR GÜNÜ KUTLAMASI Bugün 1 Ekim. Dünya Yaşlılar Günü. Kutlu olsun. Gün nedeniyle dün Tarsus İlçe İnsan...
Avrupa Spor Haftası’nda Doğa Yürüyüşü Yaptılar
Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, gençleri Avrupa Spor Haftası’nda doğa yürüyüşünde buluşturdu.   Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında “Aktif...
Büyükşehir Kreşlerinde Eğitim Gören Minikler, Onay Akbaş’ın Kişisel Resim Sergisi’ni Gezdi
Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Münir Özkul ve Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezleri’nde eğitim gören minikler, Sanatçı Onay Akbaş’ın ‘Çizgi: Bir...
Erdemlili Yetiştiricilere Yüzde 50 Hibeli Yem Desteği
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Hizmetler Dairesi koordinesinde, kent genelinde üretimin artması amacıyla çeşitli projelerle üreticileri desteklemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi,...
KIYAFET EVİ’NİN 2. ŞUBESİ TARSUS’TA AÇILDI
  BÜYÜKŞEHİR’DEN, DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA KIYAFET DESTEĞİ AİLELER, YILDA 3 KERE BU HİZMETTEN FAYDALANABİLİYOR     Mersin Büyükşehir Belediyesi, dar...
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUS’TA  SİGORTA MESLEK KOMİTESİNDEN TEŞEKKÜR Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Koçak, meslek komitelerinin  Odaların en önemli organlarından biri...
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kamuoyuna açıklamasıdır.
“Değerli vatandaşlarım; Kentimizde meydana gelen terör saldırısında şehit olan polisimize Allah’tan rahmet, yaralı polisimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Terör...
Tarsus Karavanpark, Yerli Ve Yabancı Turistlerin İlgi Odağı Oldu
Tarsus Belediyesi tarafından hizmete açılan, yurtiçinden ve yurtdışından karavan sahibi misafirlerin konakladığı Karavan Park, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı...
Büyükşehir, İbadethaneleri Pırıl Pırıl Yapıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki ibadethane temizliği ile vatandaşlardan takdir topluyor. Kurduğu ibadethane temizlik ekibi ile Mersin’de bulunan cami, cemevi,...
Tarsus’ta Neler Oldu?
iklimhaber.com ŞEHİT İÇİN ŞEHADET BERATI VERİLDİ 1 Eylül 2022 günü şehit olan  Tarsuslu Astsubay Kıdemli Çavuş Okan Meteöz’ün Şehadet Beratı...
Toroslar Zabıtası, Çevre Kirliliğine Geçit Vermiyor
Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimlerinin yanı sıra çevre ve görüntü kirliliğine neden olacak uygulamalara da geçit vermiyor.  ...
Başkan Seçer’den Zabıta Personeline İade-İ Ziyaret
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Zabıta Haftası dolayısıyla geçtiğimiz günlerde kendisini ziyaret eden Zabıta Dairesi Başkanlığı personeline iade-i ziyarette...
Gözne Paket Atıksu Arıtma Tesisi Çalışmalarında Sona Gelindi
Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün, çalışmalarına son hızla devam ettiği Gözne Paket Atıksu Arıtma...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ