$ DOLAR → Alış: 18,60 / Satış: 18,67
€ EURO → Alış: 19,41 / Satış: 19,48

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 25.08.2021
  • 188 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

MHP HEYETİNDEN TARSUS ZİRAAT

ODASINA  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

MHP Mersin milletvekili Olcay Kılavuz ve MHP heyeti Tarsus Ziraat Odasını ziyaret etti. Çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Ziyarette MHP MYK üyesi Serdar Soydan, MHP Tarsus ilçe başkanı Mehmet Çelik ve  MHP yönetim kurulu üyesi  Harita Mühendisi Ahmet Şen de hazır bulundu.

Kılavuz  ve beraberindeki MHP heyeti, Ziraat Odası başkanı Veyis Avcı ile tarımın ve çiftçilerin sorunlarını görüştüler. Kılavuz, son orman yangınlarında  zarar gören köylü ve çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ilettiğini söyledi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

– BÜYÜKŞEHİR, TARSUS VE ÇAMLIYAYLA’DA

 BİNLERCE VATANDAŞA AŞURE DAĞITTI

Bolluğun, bereketin ve paylaşmanın sembolü olan Muharrem ayında, Mersin Büyükşehir Belediyesi, il genelinde 50 bin adet aşure dağıtımı gerçekleştirdi.

Kaliteli malzemelerden usta aşçıların pişirdiği aşureler, Tarsus ve Çamlıyayla’da da vatandaşlara ikram edildi. Büyükşehir personelleri aşureleri, görevi başında bulunan ve farklı birimlerde çalışan polis ve jandarma ekiplerine de ikram etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin Aşhanesi’nde hazırlanan aşureler; dövme, nohut, kuru fasulye, kayısı ve yöresel ürünlerle yapıldı. Yapımı tamamlanan aşureler, porsiyonluk kaplara konuldu.

Büyükşehir’in aşure dağıtımları kapsamında Tarsus ve Çamlıyayla’da vatandaşlara 13 bin paket aşure ulaştırıldı. Tarsus merkezde Yarenlik Alanı, Kaymakamlık binası karşısı, Cetvel Köprübaşı, Yaş Sebze ve Meyve Hal Kompleksi girişi ile Tarsus’a bağlı Yenice ve Gülek Mahallelerinde de dağıtılan aşureler, Çamlıyayla’da bulunan yurttaşlara da ikram edildi.Aşureleri afiyetle yiyen vatandaşlar, Başkan Vahap Seçer’e teşekkürlerini iletti.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

TARSUS TSO’DAN ÜRETİCİ

 KADINLARA ‘MARKA’ DESTEĞİ

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin markalaşması için desteğini sürdürüyor. Oda üyesi olan üretici kadın kooperatifi Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde Tarsus TEKKOOP markasıyla Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil almaya hak kazandı. Tarsus’ta kadınların üreteceği ürünler artık Tarsus TEKKOOP markasıyla tüketicilere sunulacak.

Tarsus Belediyesi’nin desteğiyle girişimci kadın sayısını artırmak ve üretime katkı sunmak amacıyla kurulan üretici kadın kooperatifi bağlı olduğu Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nın önderliğinde Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Tarsus TEKKOOP markasını tescilletti. Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fuat Togo, Tarsus TSO’da düzenlenen etkinlikte Kadın Kooperatif Başkanı Döne Çolak’a marka tescil belgesini takdim ederek tebrik etti. Markalaşmanın önemliliğine değinen ve bu konuda Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerinin önünü açtıklarını ve markalaşma bilincini yerleştirmeye çalıştıklarını belirten Togo, ‘’Üyelerimize gerek markalaşması gerekse proje hazırlaması konusunda birimlerimiz tarafından önemli çalışmalar yürütüyoruz. Amacımız Tarsus’ta üretilen her ürünün bir marka ile pazarlarda yer bulabilmesi. Bu çok önemli. Şimdiye kadar pek çok üyemizin marka tescil başvurusunu yaparak tescillenmesini sağladık. Çalışmalarımız halen de devam ediyor. Üretici kadınlarımıza markalaşma dönemlerinde bol şanslar dileriz.’’dedi.

Kooperatif  Başkanı Döne Çolak da markalaşma sürecinde kendilerini yalnız bırakmayan Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerine teşekkürlerini ileterek, ‘’Tarsus TEKKOOP artık tescilli. Daha çok üretim için girişimci kadınlarımızla el ele daha güçlü bir şekilde yürüyeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.’’diye konuştu

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS TSO ÜYELERİNE

DANIŞMANLIK MASASI.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri için hizmet çeşitliliğini artırmaya devam ederken bir dizi yeni uygulamayı da hayata geçiriyor. Üyelerinin işine yarayacak ve çalışmalarına yön verecek uygulamalardan biri Danışmanlık Masası. Bir diğer hizmet de Teşvik Robotu web platformu.

Tarsus TSO üyeleri için Danışmanlık Masası kurdu. Oda web sayfasında https://www.tarsustso.org.tr/danismanlik-masasi/ platformunu oluşturan Tarsus TSO, Danışmanlık Masası ile üyelerinin dış ticaret ve hedef pazar araştırmalarını, KOSGEB’in güncel destek ve projelerinden haberdar olmalarını, Oda hizmetleri ile ilgili bilgi taleplerini karşılamayı ve İŞKUR Hizmet Noktası aracılığıyla da istihdama yönelik merak ettikleri konuları cevaplamayı hedefliyor.

‘’Yatırım teşviklerini öğren’’

Üyelerine sunduğu hizmet sayısını ve çeşitliliği artırma hedefinde olan Tarsus TSO ayrıca

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yatırım teşviklerini gösteren ve hesaplayan bir web uygulaması olan Teşvik Robotu’nu platform oluşturarak kendi web sayfasında da (https://www.yatirimadestek.gov.tr/tesvik-robotu) üyelerinin hizmetine sundu. Üyeler yatırım konusunda bu platformdan destek alıp, stratejilerini bu doğrultuda oluşturabilecek

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

TARSUSLU DİDİM KAYMAKAMININ TAYİNİ ÇIKTI

Hemşehrimiz Didim Kaymakamı Halil Avşar’ın tayini çıktı.

Alınan bilgiye göre   Avşar İçişleri Bakanlığının kararnamesiyle   Didim Kaymakamlığı’ndan   İstanbul Valiliği Sabiha Gökçen Havalimanı Hudut Mülki idare amirliğine atandı.

Bilindiği üzere Avşar geçen yıl Kahramanmaraş Vali yardımcılığı’ndan  Didim Kaymakamlığına tayin olmuştu.

Bizde hemşehrimiz Avşar’a  yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS İDMAN YURDU SPOR KULUBÜ

BAŞKANI KIRBIYIK BASIN

TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı-İş Adamı Harun Şahin Kırbıyık Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya, Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı-İş Adamı Harun Şahin Kırbıyık, Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Teknik Direktörü Ergün Penbe ile birlikte Tarsus ve Mersin’de faaliyet gösteren basın mensupları katıldı.

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı-İş Adamı Harun Şahin Kırbıyık Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada;

Haluk Bozdoğan, Özer Alp ve Nedim Delibaş hakkındaki konulara açıklık getirdi. Tarsus ve Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü ile ilgili düşüncelerini söyledi. Belirli zaman aralıklarında gündeme gelen ‘istifa’ konusunda bilgilendirme yaptı. Şampiyonluk hedefi, transfer ve transfer komitesi konularına değindi. Kurumsal çalışmalarda anonim şirket olmanın etkilerini dile getirdi. Birlik, beraberlik ve bütünlüğü sağlamanın gayretinde olduğunu söyledi. Korsanlar Grubu ile ilgili duygularını ifade etti. Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü bütçesini açıkladı. İş dünyasındaki mücadelesini dile getirdi. Onur, gurur ve saygınlık olgusunu sosyal yaşamdan örnekler vererek anlattı. Entrikaların Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü’ne verdiği zarardan bahsetti. William Shakespeare’in ‘küçük beyinli insanlar küçük şeylerden hoşlanır’ sözünün insanlığa sunduğu mesajı paylaştı. Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü üzerinde kurulan sistemi ve olması gereken sistemi kıyasladı. Altyapı konusunun tüm Türkiye’nin meselesi olduğunu hatırlattı. Alt yapı ile ilgili yapılması gereken konulara vurgu yaptı. Tüm katılımcılara teşekkür etti.

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Teknik Direktörü Ergün Penbe transfer konusu ile ilgili açıklama yaptı. Şampiyon olmak için yapılması gerekenleri sosyal yaşamdan ve spor dünyasından örnekler vererek anlattı. Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü üzerinde bulunan kötü imajı kaldırmak için gerekli çalışmaların yapıldığını ifade etti. Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü’nün her kesimden insanın ortak paydası olduğunu hatırlatarak herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurguladı. ‘Ergün Penbe Ve Çiftliği’ yazısına sitem ederek konu ile ilgili değerlendirme yaptı. Tarsus’ta faaliyet gösteren basın mensupları ile ilgili düşüncelerini söyledi. Katılımcılara teşekkür etti.

Spora siyasetin karıştırılmamasının zararları üzerinde durulduğu, basın mensuplarının sorularının yanıt bulduğu toplantı temenni ve öneriler ile son buldu.

Emine KUREN

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

REŞADİYE MAHALLESİ’NDE TİYATRO GECESİ

Tarsus’ta açık havada tiyatro akşamları vatandaşlarımızla buluşmaya devam ediyor.

Dün akşam Reşadiye Mahallemizde vatandaşlarımız Usta Oyuncu Cengiz Küçükayvaz ve ekibinin sergilediği komedi oyununu beğeniyle izledi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

YARDIMLAR İÇİN TEŞEKKÜRLER TARSUS

Karadeniz bölgesinde yaşanan sel felaketi sonrası Tarsus halkının da desteğiyle afet bölgesine Tarsus belediyesi aracılığıyla  1 tır yardım malzemesi gönderildi.

Başkan Haluk Bozdoğan ‘’Yaraları beraber saracağız.’’ Dedi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

AKILLI ULAŞIM PARMAĞINIZIN UCUNDA!
Güzergah, yol tarifi, saat bilgisi,

ücret tarifesi ve daha fazlası;
ulasim.mersin.bel.tr ve TEKSİN’de.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   MEMLEKET PARTİSİ TARSUS İLÇE KONGRESİ BUGÜN Genel başkanlığını Muharrem İnce’nin yaptığı Memleket Partisi Tarsus ilçe  kongresi bugün yapılıyor. Kayyum...
Tarsus’ta Neler Oldu
  TARSUS’TA  HALK RESTORAN’DA ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SICAK ÇORBA İKRAMI Tarsus Belediyesi, geçtiğimiz aylarda hizmete  açtığı Halk Restoran’da öğrencilere ücretsiz sıcak...
Tarsus’ta Neler Oldu
“ÇİRKİN” 25. ULUSLARARASI ANKARA TİYATRO FESTİVALİ’NDE ANKARALILARLA BULUŞTU Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında...
Mersin’de Masa Ters Döndü
MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur GÖLGELİ Mersin gündeminde büyük yankı oluşturan Seçer-Kocamaz atışmasına ilişkin açıklama da bulundu. Sosyal Medya...
Kilo aldığını sanan adamın karnından çıkanlar doktorları bile şaşırttı
Tokat’ta aşırı kilo aldığını sanan adamın karnından yaklaşık 13 kilogram ağırlığında 4 parça kitle çıkarıldı. Doktorlar, bu büyüklükte kitlelerle çok...
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu   Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali...
MHP MERSİN’DE 18 ARALIK SEFERBERLİĞİ
Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı’nda, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Mersin’i ziyaret edeceği 18 Aralık Pazar gününün hazırlıkları başladı. Milliyetçi...
3 Ocak Destanı Şiirlerle Anlatılacak!
    Toroslar’ın 3 Ocak Şiir Yarışmasında Son Başvuru Tarihi, 16 Aralık 2022   3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun...
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUSLULAR HAFTA SONU DENİZE AKIN ETTİ Tarsus Belediyesi, Tarsus halkının yıllardır  atıl durumda olan Tarsus Beyaz Kum  Plajı’na kavuşması için...
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim startını İstanbul’da verdi: 2023’teki en büyük zaferi elde etmemizin önüne kimse geçemez
AK Partinin ‘Büyük İstanbul Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan 2023 seçimleri hakkında, “2023’teki en büyük zaferi...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS SARIULAK ZEYTİNYAĞI’NA  İLGİ BÜYÜK OLDU Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT)  öncülüğünde Antalya’da “Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi”...
Merakla bekleniyordu! EYT’de 1999’dan önce stajyerlik ve çıraklık yapanlara kapılar kapandı
Emeklilikte yaşa takılanlarda (EYT) stajyer ve çırak şeklinde çalışanların merakla beklediği soruyu cevaplayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,...
Tarsus’ta Neler Oldu
SEÇİMDEN ÖNCE İL OLMAYI BEKLEYEN İLÇELER ARASINDA TARSUS İLK 10 İÇİNDE Türkiye’de Haziran 2023 seçimlerine kadar  10 yada 12 ilçenin...
“TARSUS NEDEN İL OLMALI?” KONUSU İLE FOTOĞRAFÇILAR MARATONU BAŞLIYOR
Medeniyetler Başkenti Tarsus’un il olması için “İl’le de Tarsus” projesini hayata geçiren Tarsus Belediyesi, tarihi ve kültürel değerleri ile ön...
BAŞKAN YILMAZ’DAN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KUTLAMA
Eğitimcilerin Onuruna Düzenlediği Yemekte En Genç ve En Tecrübeli Öğretmene Plaket Takdim Eden Başkan Yılmaz, Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü Kutladı....
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ